REGISTREER |  LOGIN |  FOLLOW US ON TWITTER
dinsdag 3 juli 2012
DUITSLAND VERKOOPT WEL TANKS AAN INDONESIË
De Nederlandse regering had haar overbodige tanks graag aan Indonesië verkocht, maar nu gaat Duitsland er met de miljoenen buit vandoor.


Nederland is al even op zoek naar een koper voor de wegbezuinigde Leopard tanks. Indonesië wil haar leger moderniseren met Leopards, bij voorkeur uit Nederland. De deal was al maanden rond. Voor 200 miljoen euro zou demissionair minister Hillen de tanks onder het zijl vandaan halen, maar de Duitsers gaan er met de buit vandoor.

 

Onze oosterburen hebben daar niet eens hun best voor hoeven doen. De Tweede Kamer zag het niet zitten om tanks te verkopen aan een land ‘waar mensenrechten geschonden worden’. Na meerdere pogingen stelde het demissionaire kabinet het besluit uit tot na de verkiezingen van 12 september, wetende dat er kapers op de kust waren. 
 
Koopman Duitsland
Onze oosterburen verkopen hun Leopard tanks dus wel aan Indonesië. Voor 280 miljoen dollar neemt Indonesië 100 Leopard 2A6 tanks over. Het Indonesische leger geeft aan dat zij bij de Duitsers wel zekerheid konden verwachten over de aankoop en levertijden.
 
De Nederlandse tanks blijven voorlopig in de polder, maar misschien kan Joep van den Nieuwenhuyzen ons verlossen. In een interview met Jort Kelder en later ook met FTM gaf de heer Van den Nieuwenhuyzen aan dat hij de tanks wel kon verkopen aan een Aziatisch land.


comments powered by Disqus


19-03-2013
De Financial Times inventariseerde de uitgaven aan private partijen in de Irakoorlog. Een handvol bedrijven kreeg meer dan de helft van alle defensiecontracten.
16-04-2012
De Socialistische Partij gaat ten aanval. Na losse flodders op Jort Kelder en Mark Rutte schiet de SP met scherp op de 'drones' van Defensieminister Hans Hillen.
03-07-2012
De Partij van de Arbeid trekt haar steun in voor de JSF, waardoor een Kamermeerderheid tégen de beoogde vervanger van de F16 is.
02-03-2012
Griekenland heeft aan geopolitiek belang moeten inboeten, maar toch blijft het een pion op het regionale schaakbord. Dat Griekse spektakel kost wel wat.
Meld u hier aan voor de FTM nieuwsbrief.