REGISTREER |  LOGIN |  FOLLOW US ON TWITTER
maandag 2 juli 2012
LIBOR-SCHANDAAL KOST BARCLAYS-TOPMAN DE KOP
Het frauduleus manipuleren van de Libor-benchmark heeft het eerste slachtoffer geëist: Marcus Agius, chairman van Barclays, is afgetreden.


De eerste kop rolt in het internationale Libor-schandaal. Barclays-chairman Marcus Agius is onder de enorme druk van aandeelhouders en de politiek bezweken en heeft afscheid genomen van zijn positie.

"I am truly sorry that our customers, clients, employees and shareholders have been let down. Barclays is full of hard working, talented individuals whose integrity is not in question", aldus Agius in een persbericht van de bank.

 

Vorige week werd bekend dat Barclays voor een recordbedrag van 450 miljoen dollar schikkingen heeft moeten treffen omdat de Britse bank een grote rol heeft gespeeld in het frauduleus manipuleren van de Libor en andere interbancaire rentes als Euribor en Tibor. De Libor is de grootste en functioneert als wereldwijd referentiepunt voor ongeveer 360 biljoen dollar aan financiële contracten, aldus Financial Times (lees hier het achtergrondverhaal van FTM over dit schandaal).

Ook de ceo van Barclays - Bob Diamond - staat nog steeds onder intense druk en zal de komende weken moeten vechten voor het behoud van zijn baan.


Bronnen: Financial Times (betaald), Telegraph



comments powered by Disqus


28-06-2012
De Britse bank Barclays schikt over aanklacht rentemanipulatie voor 450 miljoen dollar. Het begin van het volgende internationale drama rond banken.
03-07-2012
De ceo van de in opspraak geraakte Britse bank Barclays is per direct opgestapt. Zijn famous last words.
16-04-2011
"This domain has been seized by the F.B.I.", zijn de eerste woorden die op de site Pokerstars.com zijn te lezen. De bekende en succesvolle pokersite werd door de Feds off line gehaald op grond van een uitspraak van een rechtbank in de staat New York. De eigenaren van PokerStars en ook Full Tilt Poker en Absolute Poker worden verdacht van fraude, en illegale gok- en witwaspraktijken.
26-04-2012
Verdachte nr. 4 in het Vestia-smeergeldschandaal is eindelijk bekend: het gaat om Leroy van D. , directeur van bemiddelaar FIFA bij de derivatendeals van woningbouwcorporatie Vestia.
Meld u hier aan voor de FTM nieuwsbrief.