REGISTREER |  LOGIN |  FOLLOW US ON TWITTER
Auteur: Jasper van Dijk
vrijdag 26 maart 2010
VERDIEND LOON
Op FTM.nl zijn niet alleen rechtse liberalen welkom, maar ook rode rakkers als het jonge SP-kamerlid Jasper van Dijk. Van hem mag het best ietsje meer zijn. De belasting voor de rijken, maar vooral het minimumloon voor de armen.


 'Straf voor iedereen die straf verdient' , was een kreet van de VVD tijdens de afgelopen verkiezingscampagne. De vraag is wie precies straf verdient.

>Door de economische crisis moeten miljarden bezuinigd worden. De SP is hierover glashelder. Laat de schuldigen betalen. Straf voor iedereen die straf verdient. Bankiers die ons geld moesten beheren, hebben het vergokt.

 

Bestuurders die publieke voorzieningen moesten organiseren, hebben deze aan de markt verkwanseld. Politici die het algemeen belang hadden moeten dienen, hebben hun verantwoordelijkheid niet genomen. Laat deze lieden - die nu zo hard meehuilen met de wolven in het bos - opdraaien voor de crisis. De vervuiler betaalt.

 

Het spiegelbeeld is natuurlijk ook waar: beloning voor iedereen die beloning verdient. Daarom willen wij het minimumloon met vijf procent verhogen. Het gaat om hardwerkende mensen voor een schamel loontje en weinig respect. Zij zijn als laatste schuldig aan de crisis. Kijk eens naar de stakende schoonmakers, die steeds vaker werden uitgebuit vanwege een pervers systeem van aanbestedingen en outsourcing.

 

Bedrijven zoals de NS en Schiphol hebben volstrekt geen binding met hun schoonmakers, terwijl ze niet zonder kunnen. Het devies van de laatste jaren was een spiraal naar beneden: steeds harder werken voor een lager loon. Het is prachtig te zien dat de schoonmakers niet meer met zich laten sollen.

De SP hanteert twee buitengewoon verstandige uitgangspunten als het gaat om inkomensbeleid. Ten eerste moeten inkomensverschillen niet groter worden maar kleiner. Uit elk onderzoek blijkt dat landen met kleine inkomensverschillen er beter voor staan. Minder criminaliteit, minder tweedeling, meer welzijn.

 

Ten tweede willen wij dat werken loont. Van een minimumloon valt nauwelijks rond te komen. De jaarlijkse indexering was dit jaar iets meer dan een half procent. Dat schiet niet op met een jaarsalaris van 18.000 euro. Een verhoging van het minimumloon met 5 procent voor een onmisbare beroepsgroep is daarom volstrekt legitiem en met recht hun verdiende loon.

 

 

Dit is de eerste column van Jasper van Dijk voor FTM.nl.



comments powered by Disqus


26-05-2010
Waarom vermogende Duitsers en Nederlanders naar Zwitserland vluchten. En niet alle Zwitsers daar blij mee zijn.
10-08-2012
Europa is een openluchtmuseum voor beleggers. Investeerders geloven steeds vuriger in grote groeikanonnen, zoals de BRIC-landen en andere opkomende markten, zo constateert Jan Dwarshuis.
21-02-2013
De stemming in Nederland is beneden alle peil. En het kan nog slechter. Hoe lang nog voordat dit kabinet zijn eigen sprookjes trotseert, en gaat investeren in de economie?
14-03-2013
'Eurocraten hangen aftandse economische theorieën aan die exportsucces tot het einddoel maken,' aldus Ewald Engelen
Meld u hier aan voor de FTM nieuwsbrief.