REGISTREER |  LOGIN |  FOLLOW US ON TWITTER
woensdag 22 februari 2012
"HERINNERINGEN AAN EEN VALSE HOND"
Nina Storms en haar biograaf Eric Smit vertellen deze maand in Park Magazine hoe ze elkaar als vermoeide boksers in de armen zijn gevallen.

Foto: Krijn van Noordwijk

"Het was januari 2005 toen Quote, Eric Smit en Jort Kelder me de ultieme klap in het gezicht gaven met het verhaal ‘Oh Nina’, waarin ik als een soort ‘SM meesteres’ werd neergezet." De eerste zin van de beschrijving van Nina Storms op haar relatie met FTM-oprichter Eric Smit, hakt er gelijk in. In het tweede nummer van Park, de Vanity fair van de lage landen, krijgen Smit en Storms uitgebreid de ruimte om terug te blikken op de nogal gespannen verhouding die de twee jarenlang met elkaar onderhielden. In de zomer van 2010 legde Storms nog beslag op alle bezittingen van Smit, dit in verband met de publicatie van de zakelijke biografie Nina, de onweerstaanbare opkomst van een powerlady.

Nina spaart Smit niet in haar relaas over Smit. Ze beschrijft hem als een "valse hond". Een beeld dat haar met name werd ingeprent door een foto waarop de journalist "als een dolle hond een pistool aflikt. Met die foto kwamen mijn ergste verwachtingen over hem uit". De foto werd in 2007 door fotograaf/DJ Krijn van Noordwijk gemaakt ter illustratie van een artikel in de jaarlijkse glossy Blaadje.
Storms beschrijft verder hoe de toenadering tot haar ergste vijand zich kon voltrekken.

Pingpongen met Pieter
Smit zelf krijgt ruim baan om zijn ervaringen van de laatste anderhalf jaar op te tekenen. Zijn verhaal begint in Cannes in de villa van Nina. Daar wordt hij, zittend aan de rand van het zwembad, door de heer des huizes uitgedaagd tot een tafeltennisduel. Storms beloofde Smit in 2009 nog "tot onder zijn knieën afzagen".

Opmerkelijk is vooral de opmerking van Nina Storms bij de eerste ontmoeting die ze met Smit in de zomer van 2010 in het Amsterdamse Okura Hotel heeft. Bij die gelegenheid zegt ze het volgende tegen haar plaaggeest: "Eigenlijk lijk je wel een beetje op Pieter".


Lees het hele verhaal in Park Magazine

 





23-07-2010
Persbericht Eric Smit. Opheffing deel beslagen is een 'mooi begin'. Kort geding blijft gehandhaafd.
07-12-2010
Nina Storms zegt niet te verwachten dat de banken haar zullen lastigvallen met procedures. Een betrouwbare bron binnen de bank bevestigt haar vermoeden.
23-09-2010
Eric Smit gaat in op het Groene-essay van collega Marcel Metze en houdt een pleidooi voor zuiver redeneren.
09-03-2011
Een bijzondere dag uit het leven van voormalig tussenpersoon René Graafsma: de boekpresentatie van 'Woekerpolis, hoe kom ik er vanaf?'. Graafsma verkocht woekerpolissen en kwam tot inkeer. In Den Haag werd hij voor de ingang van de Tweede Kamer voor deze misdaad opgehangen. Kamerleden Palsterk en Blanksma waren onder andere getuige.