REGISTREER |  LOGIN |  FOLLOW US ON TWITTER
Auteur: Jesse Frederik
woensdag 23 mei 2012
POLITIEK HEDGEN MET J.P. MORGAN
Toezichthouders en politiek zijn met onderzoeken naar J.P. Morgan begonnen. J.P. Morgan trekt haar verdedigingslinies op.


J.P. Morgan, de statige Amerikaanse bank, moet met de billen bloot. De verliezen van J.P. Morgan kunnen oplopen tot wel 6 tot 7 miljard US dollar, zo  verwachten derivaten handelaren met kennis van de posities van J.P. Morgan. Reden dus voor politiek en toezichthouder om onderzoek te doen naar de gang van zaken. 

 

Tim Johnson, de democratische senator en voorzitter van de Senate Banking Committee, kondigde vorige week donderdag aan dat hij hoorzittingen ging houden over de verliezen bij J.P. Morgan. Ook CEO Jamie Dimon zal worden gehoord.

 

‘Our due diligence has made it clear that the Banking Committee should hear directly from JPMorgan Chase’s CEO Jamie Dimon,’ zei Johnson in een verklaring.

 
Of er veel vuurwerk zal komen is nog maar de vraag. De grootste donor aan Johnson’s campagnekas is een bedrijf genaamd J.P. Morgan Chase. In totaal ontving Johnson 39.000 US dollar van J.P. Morgan. Tijdens deze verkiezingscampagne heeft de FIRE sector (Finance, Insurance and Real Estate) al 172.000 US Dollar gedoneerd aan Johnson. Ruim tweederde van de in totaal opgehaalde campagnegelden. 
 
 
Investering in invloedrijke politici
Naast de investering in invloedrijke politici, zoi meldt Bloomberg dat J.P. Morgan William McLucas, een voormalig toezichthouder van de Securities and Exchange Commission (SEC), heeft ingehuurd om te helpen bij de juridische aspecten van de onderzoeken van verschillende Amerikaanse toezichthouders.
 
 
William McLucas was van 1989 tot 1998 het hoofd van de afdeling handhaving bij de SEC. McLucas is niet de enige voormalige SEC'er die werkzaam is bij J.P. Morgan. Stephen Cutler, de general counsel van J.P. Morgan, was ook hoofd handhaving van de SEC van 1999-2005. 


comments powered by Disqus


19-11-2012
Slibverwerking Noord Brabant (SNB) is technisch failliet door de derivatentransacties die het (semi)overheidsbedrijf aanging, aldus minister van Financiën Dijsselbloem
20-04-2012
Nederlandse grootbanken vertrouwden Vestia al een tijdje niet meer. Vooral buitenlandse banken deden mee aan het desastreuze derivatenavontuur van de woningbouwcorporatie.
25-04-2012
Vestia-hoofdverdachte Marcel de V. moet zijn stropdas, riem en schoenveters nog even missen. Het voorarrest van de sushi-hotspot liefhebber en schatbewaarder van Vestia is met 30 dagen verlengd.
24-09-2012
Het Duitse stadje Pforzheim werd uitgekleed door incompetente ambtenaren en zakenbanken. De stad verloor 57 miljoen euro op derivaten.
Meld u hier aan voor de FTM nieuwsbrief.