
Binnen een half jaar houdt de populaire ondernemer en spreker op bancaire evenementen Annemarie van Gaal het voor gezien als lid van de Raad van Toezicht van de financiële toezichthouder AFM. Van Gaal: ‘De reden heeft niets te maken met de lezingen.’
Mevrouw A. van Gaal is er alweer klaar mee. Na minder dan vijf maanden toezichthouder te zijn geweest van de Autoriteit Financiële Markten zag de onderneemster in dat de verantwoordelijke toezichtsfunctie toch niet helemaal in haar leven paste en liet ze minister Dijsselbloem weten dat ze haar plek beschikbaar stelde.
AFM-woordvoerder Roland Kroes beaamt zondagmiddag de exit van Van Gaal en laat weten dat de Staatscourant het bericht over het vertrek vrijdag al publiceerde: ‘De Minister van Financiën deelt hierbij mede dat hij het verzoek van mevrouw A. van Gaal om per 1 januari 2016 terug te treden als lid van de raad van toezicht van de Stichting Autoriteit Financiële Markten, bij besluit van 8 januari 2016 heeft gehonoreerd.’
'Mijn lidmaatschap van de RvT valt gewoon niet te combineren met een aantal dingen die ik mijn leven, zakelijk en privé, wil blijven doen’Van Gaal laat FTM weten dat bij nader inzien het verantwoordelijke werk als toezichthouder toch niet helemaal bij haar past. ‘De reden heeft niets te maken met de lezingen,’ benadrukt Van Gaal zondagavond per sms vanaf een ‘formeel diner’. ‘Die lezingen werden gemeld en getoetst en goedgekeurd. Mijn lidmaatschap [van] de RvT valt gewoon niet te combineren met een aantal dingen die ik mijn leven, zakelijk en privé, wil blijven doen’.
75 Bijdragen
goof
Het was een zeer domme en naieve zet van je om ubrhaubt voor de AFM te willen werken.
Je bent voor mij door de mand als het slimme zakenvrouwtje .
Maar beter ten halve gekeerd als ten hele verdwaald zullen we maar zeggen .
AFM is een kliek parasieten die zich geheel heeft committeert aan onze bankenmaffia en dat gaat echt niet anders meer worden.
Als de AFM een goede toezichthouder zou worden dan zou ons banken systeem gelijk in elkaar sodemieteren als ze alles wat krom is weer recht moeten breien.
Anton van Haasteren
goofHet is toch minstens eigenaardig te noemen dat de AFM niet de problemen voorzag, die er aan zaten te komen. Je vraagt je af wat zij voor visie hebben over hun bestaansrecht.
Anton van Haasteren
Anton van HaasterenBeetje lafjes van de AFM die hiermee haar verantwoordelijkheid voor de situatie van zich af heeft geschoven.
Iedereen zou gebruik maken van de situatie die de AFM biedt.
Hilterman
Anton van HaasterenEen contradictio in terminis.
MvdB
HiltermanEricSmit
Anton van HaasterenMvdB
michiel werkman
MvdB
michiel werkmandocki
MvdBDa's echter meer voor een ander type site.
MvdB
dockiInvisible mode on for JW
Wel handig voor gluurders, lekker lui liggen....
http://www.ftm.nl/exclusive/follow-the-money-selecteert-44/#comment-2464336126
Invisible mode off
goof
michiel werkmanMisschien werd ze na een half jaar wakker toen ze zag wat voor zooitje ongeregeld die AFM is maar om als excuus prive en zakelijk zijn niet te verenigen is nogal slap .
Als je ballen hebt Annemarie dan open je de AFM beerput want jij kunt nu vertellen hoe fout die club is of heb je van Dijsselbloem ook iets moeten tekenen dat de deksel dicht moet blijven van de beerput op straffe van....
Ook nog iets van afkooppremie Annemarie los gepeuterd Annemarie of hoort die afspraak ook onder geheimhoudingsplicht
michiel werkman
goofNico Janssen
EricSmit
Nico JanssenPS ik moest ook een traantje wegpinken bij de wijze waarop NU.nl dit heeft aangepakt. Ze weigerden een maand geleden aandacht te besteden aan onze berichten over de bijklussende Van Gaal. Gisteren publiceerden ze wel een ANP'tje over haar vertrek zonder enige verwijzing naar de artikelen op FTM.
pubben
EricSmitMaar de basale vraag blijft voor mij waarom heeft NL artikel 12 van het verdrag van Lissabon niet ondertekend. Dat gaat nu juist over handel in belangen.
Wel typisch dat Ewald Engelen jaren geleden aangevallen werd vanwege zijn namen lijst in zijn boek. Laat ik dat boek wel hebben maar zonder die namen lijst.
Heeft iemand die? Stonden daar vrouwen op die lijst?
Krijg sterk het gevoel, dat mevrouw van Gaal met haar hoge hakjes en waarom noemen reageerders haar hier Anne Marie, kennen die haar persoonlijk, de aandacht moet afleiden van zeer kwalijke zaken.
MvdB
pubbenpubben
MvdBWaar zijn de geuzen schreef Paul Verhaeghe over het zorgstelsel en die las je al. Hier mevrouw Stuiveling:
http://www.volkskrant.nl/binnenland/dit-doet-het-kabinet-allemaal-goed-of-heel-slecht-aldus-de-rekenkamer~a4035985/
Greed@isgood.nl
EricSmitVoor een werkelijk kritisch medium dat de financiele sector c.a. daadwerkelijk kritisch wil doorlichten en fileren, daarvoor is geen (voldoende) markt.
Immers, d(i)e financiele sector met handlangers willen enkel media horen en zien, die de 'heldendaden' van 'hun' financiele sector bezingen, met volledig negeren van de -vooral negatieve- externe effecten van de -vaak criminele- streken van die financiele sector.
Jouw eloquente makker Jesse Frederik heeft in het boekje
https://www.filosofie.nl/shop/waarom-vuilnismannen-meer-verdienen-dan-bankiers/1411127512/kopen.html
die -maatschappelijk zeer schadelijke- externe effecten helder geduid.
Ik gun je je verdienmodel van harte, maar 'financiele sector' en 'kritisch', dat is een dodelijke combi.
Vraag maar aan Aegon's ex-communicator Jantje zag eens pruimen hangen.
EricSmit
Greed@isgood.nlGreed@isgood.nl
EricSmitOverigens denk ik, dat je wel doorhebt waar ik het wel over heb.
Is er voldoende kritisch publiek, buiten de financiele sector en daar omheen, om een model als FTM financieel in de lucht te houden?
En hoe kritisch kan en mag gelijk wel financieel platform zijn, voordat de adverteerders zich (al dan niet onder druk van derden) terugtrekken en nieuwe wegblijven?
Die financiele sector is zo dominant in het verdienmodel van NL, dat zo goed als alle legale maatschappelijke structuren daardoor worden geregeerd en geindoctrineerd.
(heb net eerder gereageerd, maar ik zie deze reacties niet terug)
goof
Greed@isgood.nlU leeft in het verleden en bent een struisvogel als u serieus denkt dat de financiële sector deze crisis die zich per dag verergert zullen overleven.
De financiële sector heeft haar troeven verspeeld en zich gediskwalificeerd om nog lang deel uit te maken in deze vorm van welke economie dan ook .
Banken zijn failliet en worden per dag meer faillieter ondanks alle mooie praatjes ten spijt van de ceo's van onze grote 3 banken.
U heeft ze gisteren zeker niet zien stuntelen op tv , zum kotzen
Ben vandaag ook maar ondersteunend lid geworden van FTM en zal dat blijven totdat ik merk dat die de kant van IEX opgaan waar het grote geld grootaandeelhouder is geworden dus niet meer onafhankelijk kunnen zijn.
Greed@isgood.nl
goofhttp://www.parool.nl/parool/nl/30/ECONOMIE/article/detail/3773171/2014/10/21/Hoogleraar-Ewald-Engelen-Een-elite-beschermt-de-banken.dhtml
http://www.bol.com/nl/p/de-schaduwelite-voor-en-na-de-crisis/9200000025473201/
En lees het grondig!
Jan Willem de Hoop
1) De wijze van openbaar maken.
Citaat: "AFM-woordvoerder Roland Kroes beaamt zondagmiddag de exit van Van Gaal en laat weten dat de Staatscourant het bericht over het vertrek vrijdag al publiceerde."
Dergelijke informatie stop je niet alleen weg in de Staatscourant. Daarover zou je alle media gelijktijdig moeten berichten.
2) Vreemde opvatting AFM over belangenverstrengeling.
Citaat: ""Lezingen geven mag,’ zei AFM-woordvoerder Ronald Kroes in december. ‘Wat geldt is grote terughoudendheid en we kijken ook naar de inhoud van zo’n lezing."
Zo werkt het natuurlijk niet. Mevrouw van Gaal kan over beperkt aantal onderwerpen misschien spreken. In rol van toezichouder komen wel alle onderwerpen ter beoordeling bij haar op het bord.
3) Onvolledige informatievoorziening door FD en Telegraaf
Citaat": "Het Financieele Dagblad, dat gisteravond als eerste het nieuws over het vertrek over Van Gaal bracht, besteedde geen woord aan de berichtgeving van FTM over de voor banken bijklussende ondernemer. De Telegraaf, dat als tweede het nieuws bracht, besteedde op zijn beurt geen woord aan het FD en negeerde eveneens de eerdere berichtgeving van FTM."
Met op belangrijke onderdelen onvolledig te zijn kies je er dus voor a) je lezers niet serieus te nemen b) je eigen onafhankelijkheid als journalistiek te grabbel te gooien.
michiel werkman
Jan Willem de HoopYes!
Jan Willem de HoopANGEL**9
Jan Willem de HoopOp 24 oktober 2008 is netwerk @0ranjePapegaaY geïnformeerd dat Alan Greenspan - voormalig centralebankier van de MuntUnie de dollar - al de mening was toegedaan dat "We gewoon niet slim genoeg zijn, als mens. U kunt van ons als toezichthouders geen onfeilbaarheid verwachten. Alan Greenspan, ooit zo bekend om zijn cryptische uitspraken, besloot na het bestuderen van het DAB-systeem tot een expliciete en helder geformuleerde ommezwaai. „De meesten van ons, en ik in het bijzonder, zijn in een staat van gechoqueerd ongeloof gestort".
http://www.telegraaf.nl/dft/25025146/__Wat_zijn_gevolgen_van_de_lage_olieprijs___.html
De Verenigde Naties hebben een analyse van @DTL ontvangen dat het 'gedoe in Keulen' een 'reActie is van de blauwhelmen' van de VN.
http://www.trouw.nl/tr/nl/4496/Buitenland/article/detail/4226585/2016/01/18/Eerherstel-voor-klokkenluider-Verenigde-Naties.dhtml?utm_medium=rss&utm_content=trouwhome
De voorzitter van de Europese Raad, Donald Tusk, is "niet erg enthousiast" dat netwerk Juncker het script van RuitenTeam gaat volgen.
http://nos.nl/artikel/2081206-eu-president-niet-enthousiast-over-eu-onderzoek-naar-polen.html
iFred
MvdB
iFredYes!
iFredbetalende burger
iFredMurk
Greed@isgood.nl
De bron voor deze info is mij bekend.
MvdB
Greed@isgood.nlmichiel werkman
MvdBMvdB
michiel werkmanGreed@isgood.nl
MvdBDaar staat AFM voor de laatste 15 jaar.
MvdB
Greed@isgood.nlmichiel werkman
MvdBDie eed is trouwens bullshit.
goof
michiel werkmanMvdB
goofgoof
MvdBWaar gehakt moet worden vallen spaanders.
En dat er links en rechts veel gehakt moet worden zijn we het toch allemaal wel over eens hier toch ?
Joost Vsser
goofMvdB
goofgoof
MvdBMvdB
goofmichiel werkman
goofpubben
michiel werkmanHoe worden de hoger opgeleiden medeplichtig gemaakt in allerlei contracten om de waarheid en beroepseer te verdoezelen?
michiel werkman
pubbenGreeds@isnotsogood.nl
michiel werkmanversluierend verhaal. De 'productie van onwetenheid' is een bekende politieke PR-strategie, die grote bedrijven op grote schaal gebruiken en verder verfijnen. Onder andere door gebruik te maken van 'embedded
intellectuals' en schijnbaar onverdachte denktanks die de taal van (wetenschappelijke) neutraliteit spreken en zo de belangen van hun broodheren (financiële instellingen, MvJV/MvEZ, DNB, AFM en AIVD c.s.) verhullen.
Het heet 'deep lobbying'.
Bewerking van p. 143 van het boek van Ewald Engelen 'De Schaduwelite'.
michiel werkman
Greeds@isnotsogood.nlJoost Vsser
pubbenpubben
Joost Vsser'Waarheid boven vertrouwen, Michiel. Heb jij die eed trouwens afgelegd?'
In dat licht mijn vraag aan MW te lezen.
Het verbaast mij dat bestuurders zichzelf een bonus geven en de lager opgeleiden een boete, vaak onterecht. Wat doen die toezichthouders en managers in organisaties? Worden organisaties zo 'vals', kan dat?
Het gaat hier over de AFM maar ik kijk ook zo naar onze zorg en privacy autoriteiten. Veel essenties zitten niet in systemen. Een machine weet niet wat vertrouwen, waarheid, privacy etc is.
MvdB
Greed@isgood.nlhttp://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ZTjtYj7CCNoJ:fd.nl/economie-politiek/1135653/spreekbeurten-niet-de-reden-voor-vertrek-van-gaal+&cd=1&hl=nl&ct=clnk&gl=nl
MvdB
http://amweb.nl/branche-724322/vvd-waarom-kan-afm-kosten-niet-op-zelfde-hoogte-houden?utm_source=Vakmedianet&utm_medium=email&utm_campaign=20160118-am-signalen-flash&tid=TIDP5669X58F12DEC09144AFEA85B0F0E3DDA0D6FYI4
Edit: Amweb meldt FTM wel netjes t.a.v. het vertrek: http://amweb.nl/branche-724322/annemarie-van-gaal-alweer-weg-bij-afm?utm_source=Vakmedianet&utm_medium=email&utm_campaign=20160118-am-signalen-flash&tid=TIDP5669X58F12DEC09144AFEA85B0F0E3DDA0D6FYI4
Hilterman
MvdBMevrouw van Gaal heeft op tijd op de kar gezeten die het goud binnen bracht in het nieuwe Rusland. In hoeverre haar inzet werkelijk heeft bijgedragen aan het succes is nergens terug te vinden.
MvdB
HiltermanJe had het druk daar ;-)
Hilterman
MvdBMet een econoom die laten we het er maar op houden in de war is blijft het lastig discussieren. Ik ben er maar mee gestopt.
JC gelukkig ook met posten.
Het zou alleszins logisch zijn dat de AFM medewerkers wat betreft het pensioen ondergebracht worden bij het fonds van DNB.
De regelingen van DNB waren voor de AFM medewerkers niet riant genoeg. Dus alles in eigen hand houden hoe zwaar de beheerskosten ook drukken op een klein aantal medewerkers.
Ben benieuwd wat de AFM gaat adviseren wanneer er een beweging komt om kleine PFs te laten fuseren met grotere.
Ik kan me de uitkomst van dat advies al voorstellen.
MvdB
HiltermanAFM moet zelf ook nog een ei leggen over de toekomst van het eigen fonds.
Als de pensioenen daar inderdaad zo goed zijn komen ze die dubbele dooier niet kwijt in dat ei. DC kan dan heel duur worden (denk ik) voor AFM.
Frappant: APG neemt geen nieuwe opdrachtgevers meer aan, Sluimers weg en her en der klinken geluiden van "herzaffen". Dan heeft ABP weer alles zélf in de hand. Waar gaat dat heen?
Hilterman
MvdBZou interessant zijn te weten wat de voorwaarden van het AFM pensioen zijn. Het zal minimaal neerkomen op welvaartsvast en waardevast.
Zoiets als de voorziening waar ministers en staatssecretarissen op kunnen rekenen. Mevrouw Klijnsma zorgt goed voor zichzelf, aan anderen denken gaat haar wat minder goed af.
MvdB
Hiltermanhttp://www.ftm.nl/exclusive/gestuntel-met-pensioenfonds-brengt-afm-in-verlegenheid/
Hilterman
MvdBHet pensioen is welvaartsvast en waardevast voor de deelnemers en mogelijk ook voor de slapers.
Voor de pensioengerechtigden vindt geen indexatie plaats. Een vreemde oplossing juist de pensioengerechtigden hebben belang bij indexatie.
Bij werkenden vindt indexatie in ieder geval deels plaats door loonsverhogingen.
MvdB
HiltermanHilterman
MvdBgoof
Goof wil deze taak geheel belangeloos doen Jeroentje Dijsselbloem zonder verdere tegoedbonnetjes , gouden handdrukken of goudgerande pensioenregelingen.
wibaut
Dat de AFM 'celebrity' van Gaal aanstelt zegt veel over het nivo van denken! Nederland staat internationaal bekend om 'grote' financiele kanonnen. Daar hoort onze Annemarie echt niet bij!
Hilterman
wibautGewoon blijven volhouden dat de Porsche waar Toth in rijdt geleend is.
Alsof een gloednieuwe Duitse Stucko zo maar uitgeleend wordt. Ze vermeed daar weer wat stekelige opmerkingen mee.
van Gaal zal wel een tijdje low profile blijven hoe graag ze ook in de spotlights staat.
MvdB
wibautHilterman
Daarbij is van Gaal dan wel vergeten dat die functie haar beperkt in de spreekbeurten en andere feestjes in de financiele wereld. Dat laatste telt zwaarder dan de status verhogende positie bij de AFM. Zelf opstappen is dan de beste way out voordat haar een verzoek bereikt op te hoepelen.
Let op: deze dame laat binnenkort weer van zich spreken.
goof
Hiltermangoof
BBP kw 4 verwacht 6,8 %
Productie industrie verwacht 6 %
Nu maar hopen dat dit uitkomt anders wordt het echt een drama op de beurzen
voor zover dat het al niet is .
Geeft niets zegt Geert Schaaik zelf afgelopen zondag bij Mens, het komt helemaal goed .
Nog zo'n struisvogel die alleen maar slap kan ouwehoeren omdat hij ook alleen maar
mee vreet uit ruif van list en bedrog .
DrNomad
Publiek kun je niet alles zeggen, omdat de overheid zich neutraal moet opstellen. Als je iets fout vindt, wat niet verboden is, dan kun je je daar niet over uitspreken. Dat kan wel in de rol van bijv. Politicus, maar niet als politie-agent.
Ik denk dat dit baantje niet past bij van Gaal. Ik denk dat ze zich er niet gelukkig bij voelde.
Jurgen Brekelmans
MvdB
"Pers veel negatiever over banken"
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:orY2zpvzeVoJ:fd.nl/ondernemen/1135668/pers-veel-negatiever-over-banken+&cd=1&hl=nl&ct=clnk&gl=nl
MvdB
Annemarie van Gaal ontkent dat zij is opgestapt bij de AFM omdat haar nevenactiviteiten niet pasten in de beperkingen die de functie oplegt. Minister Dijsselbloem van Financiën, die eindverantwoordelijk is voor de gang van zaken bij de financiële toezichthouder, zei vanmiddag tegenover RTL-Z dat 'de AFM nevenactiviteiten beperkt op gebieden waar Van Gaal juist graag wel actief in wil blijven. Uiteindelijk heeft zij besloten dat ze die toch belangrijker vindt. Het is zoals het is', aldus de bewindsman.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:dmQkOsYyg64J:fd.nl/economie-politiek/1135797/dijsselbloem-van-gaal-afm-moest-functies-inperken+&cd=1&hl=nl&ct=clnk&gl=nl