‘Maximaal, het nieuwe normaal’, heet het epistel. En daarmee voegt het zich in die groeiende lijst van zichzelf overschreeuwende superlatieven (denk: ‘topprioriteit’ of ‘meer dan excellent’) waarmee politieke partijen hun existentiële onzekerheid trachten te verbloemen. De agenda braakt dan ook hetzelfde blikken enthousiasme dat zo moeiteloos uit de kelen van Mark Rutte, Halbe Zijlstra en Henk Kamp komt. U weet wel: ‘Het gaat fantastisch met ons land... dat komt door de VVD... maar het kan zoveel beter... daar hebben wij u bij nodig... pak dus samen met ons die handschoen op.’ Die riedel.
Wetenschappelijk succes laat zich net als geluk, geloof, hoop, liefde, vertrouwen en inspiratie niet afdwingen
Uiteindelijk baarde Duisenbergs grootspraak een parlementaire muis. Hij riep samen met Van Meenen van D66 en Grashoff van GroenLinks het kabinet op om bij zijn adviesaanvraag aan de SER over de vaardigheden van de toekomst ook het doel mee te nemen Nederland te doen belanden in de top-vijf van de human capital-index van het World Economic Forum, een chique praatclub voor multinationals.
Het is om meerdere redenen bullshit. Maar de belangrijkste is dat wetenschappelijk succes zich net als geluk, geloof, hoop, liefde, vertrouwen en inspiratie niet laat afdwingen. De Noorse hoogleraar politieke theorie Jon Elster heeft dit soort beloningen ‘essentiële bijproducten’ genoemd. Een onderneming kan proberen haar klanten zo goed mogelijk te bedienen, maar kan godsonmogelijk het doel nastreven om het lievelingetje van de beurs te worden. Marktsucces is de beloning als het eerste op orde is, niet andersom. Filosofen noemen dit een categoriefout, de grootste denkfout die je kunt maken. Duisenbergs agenda grossiert erin.
Multinationals
Maar het wordt nog erger. Als het kabinet Duisenbergs agenda zou overnemen slinkt de (toch al kleine) kans op Nederlandse Nobelprijzen namelijk aanzienlijk. Toekomstige wetenschappelijke doorbraken zijn per definitie onbekend. Als wij nu al zouden weten wat de doorbraken van morgen zijn, zouden we ze immers vandaag al kunnen plegen. Dat klinkt banaal, maar is cruciaal. Daaruit volgt namelijk de noodzaak van meer en ruimhartiger financiering van het zogenaamde ‘ongebonden onderzoek’. Oftewel, onderzoek dat voortkomt uit de wetenschappelijk geschoolde nieuwsgierigheid van getalenteerde onderzoekers.
En precies daar knelt de schoen. Cijfers van de VSNU wijzen uit dat de rijksbijdrage aan het wetenschappelijk onderzoek sinds begin deze eeuw is gedaald van 52 naar 42 procent. Daartegenover staat een groeiende afhankelijkheid van gelden afkomstig van de NWO en de EU (21 om 25 procent). En vooral van het bedrijfsleven (28 om 33 procent). Daar komt bij dat sinds Rutte I pakweg de helft van het budget van de NWO (ongeveer zeshonderd miljoen euro) is geoormerkt voor onderzoek dat aansluit bij zogenaamde topsectoren, die worden aangestuurd door Nederlandse multinationals.
Hetzelfde beeld laten de Europese onderzoeksgelden zien. Van de 79 miljard euro die de EU de komende zeven jaar heeft gereserveerd voor wetenschappelijk onderzoek is pakweg twee derde (54 miljard) bedoeld voor toegepast onderzoek. En reken maar dat het Europese grootbedrijf hier al vroeg zijn begerig oog op heeft laten vallen. En erin is geslaagd om grote delen van zijn eigen commerciële onderzoeksagenda via de band van Horizon 2020 publiek gefinancierd te krijgen.
Wetenschappers moeten oplossingen verzinnen voor problemen die door het grootbedrijf zijn gedefinieerd
Als je alles bij elkaar optelt is pakweg de helft van al het onderzoeksgeld bedoeld voor toegepast onderzoek. Dat betekent dat wetenschappers oplossingen moeten verzinnen voor problemen die door het grootbedrijf zijn gedefinieerd en die zich veilig binnen de grenzen van onze huidige wetenschappelijke kennis bevinden. Met de kennis van nu oplossingen vinden voor problemen van nu, staat uiteraard mijlenver af van het fundamentele, exploratieve, intrinsiek onzekere onderzoek dat (met een beetje mazzel) Nobelprijzen baart. Om maar te zwijgen van zijn principiële onverenigbaarheid met de huidige dominantie van commerciële belangen.
Het is aan Duisenberg allemaal niet besteed. De slotpagina van zijn agenda vermeldt dat ook de rijksbijdrage sterker moet worden gekoppeld aan de toegepaste onderzoeksagenda van de EU. Verder wil Duisenberg meer publiek-private samenwerking in het onderzoek. Moet promoveren in het bedrijfsleven makkelijker worden gemaakt. En moet het mogelijk worden ‘topwetenschappers’ meer dan de Balkenende-norm te betalen.
Zo komen die Nobelprijzen er nooit.
132 Bijdragen
jefcooper
De Nobelprijs voor het ontdekken van een niet bestaande straling is snel naar het vergeetboek verhuisd.
Ik denk dat alle fundamentele doorbraken in wetenschap min of meer per ongeluk gebeurden .
Doorbraken laten zich noch plannen, noch sturen.
Eén van de weinigen die dat door had was Pim Fortuyn.
Vincent Icke waarschijnlijk ook, hij legde net uit hoe bij Einstein het licht aanging, over velden, door Lorenz.
Streven naar marktsucces lijkt mij dè manier wetenschappelijke vooruitgang tegen te houden.
Eén van de belangrijkste Britse uitvindingen in de tweede wereldoorlog, de magnetron, voor radar, was houtje touwtje werk van twee ongestuurde enthousiastelingen.
Sanne
jefcooperPeteur
Sannejefcooper
SanneMijn vader's eerste auto moest elke 1500 km worden doorgesmeerd, en olie ververst.
Dat was 1949.
Als een auto 100.000 km haalde werd die gezien als versleten.
Tegenwoordige motoren en versnellingsbakken halen gemakkelijk 200.000 km, vaak nog veel meer.
Vandaar dat km tellers niet langer bij 100.000 op nul gaan.
Op een bureau bij mij staan twee nietmachines, eentje van vlak voor of na de oorlog, en een moderne.
De oude is versleten, maar ik houd die omdat je kunt zien hoe arbeidsintensief toen het produceren van zoiets was.
Mijn vrouw is heel blij met accu tuingereedschap, geen lawaai, en licht.
Sanne
jefcooperDaarbij gaat een auto langer mee inderdaad, maar een beurt in de garage gaat u ook een stuk meer kosten, in oudere auto's was het makkelijk zelf het één en ander te repareren. Ik denk dat de autoindustrie, behalve sjoemelsoftware de laatste 30 jaar niet veel verbeterd is op het gebied van de motor zelf.
Dutch guy
Sanne- standaard worden van de turbo
- standaard worden van electronische ontsteking
- standaard worden van 4 kleppen per cylinder
- anti blokkeer remsysteem
- betere roestbescherming en toepassing van nieuwe legeringen en betere manieren om metaal te bewerken
- betere kreukelzone's
- airbags
- motoren die op loodvrije benzine kunnen draaien en het schoner lichter en krachtiger worden van motoren
- electronisch geregelde brandstofinspuiting en common rail diesel
- actieve vering en stabiliteitsregeling
Zo kan ik nog wel even doorgaan
jefcooper
Dutch guyIk ga koffie maken, we houden de windmolenramp toch niet tegen.
Sanne
jefcooperSanne
Dutch guy- standaard worden van 4 kleppen per cylinder"
Dit zijn geen uitvindingen van de laatste dertig jaar.
"- anti blokkeer remsysteem"
Een uitvinding uit 1929 en alleen toegepast omdat het door sommige landen verplicht werd vanuit de politiek.
"- betere kreukelzone's- airbags
- motoren die op loodvrije benzine kunnen draaien en het schoner lichter en krachtiger worden van motoren
- electronisch geregelde brandstofinspuiting en common rail diesel
- actieve vering en stabiliteitsregeling"
Ook weer vanuit de politiek verplicht.
Allemaal niks nobelprijs waardig, over de motoren, nu blijkt dat ze helemaal niet zoveel "schoner" zijn.
Ik zie dit allemaal niet als echte wetenschappelijke voorruitgang, het blijven slechts gadgets. Iets voortgebouwd op wat al bestond.
Zo kan ik nog wel even doorgaan.
Dutch guy
Sanne- Het klopt dat dat ABS al wat langer bestaat. Oorspronkelijk was het bedoeld voor vliegtuigen. De moderne versie zoals het nu op auto's toegepast word werd echter pas ontwikkeld in 1978. Maar inderdaad, da's niet iets van de afgelopen 30 jaar.
- Dat de meeste zaken inmiddels verplicht zijn neemt niet weg dat ze eerst door de industrie ontwikkeld zijn. Omdat er vraag naar was, of gaat u dan weer roepen dat ze dat alleen maar ontwikkelden omdat ze er subsidie voor kregen ?
Ik heb ook nooit beweerd dat iemand er een Nobelprijs voor zou moeten krijgen.
- En auto's zijn de laatste 30 jaar wel degelijk veel schoner geworden. Alleen ging daar de verplichting voor de ontwikkeling uit. We hadden voor de EU al nationale uitstootnormen die de industrie maar moest zien te halen. Op het laatst raak je gewoon door je mogelijkheden heen om nog grote stappen te zetten en worden de stapjes steeds kleiner. Sinds de EU zitten we al aan EURO 6 hoor. Dan kun je als politiek wel zeggen dat die gewoon weer 10% schoner moeten zijn als EURO 5 maar als je elke 2-3 jaar een compleet nieuw motortype moet ontwikkelen dan mag er inderdaad wel subsidie bij. In ieder geval gaan ze qua ontwikkeling nog wel sneller als op windmolen- en zonnecel technologie die wél overladen worden met miljardensubsidies.
- Ik was de 3-weg katalisator nog vergeten te noemen :)
Sanne
Dutch guyDit is echt onzin, hoe komt u aan deze informatie?
Dutch guy
SanneEn windmolens ? Dat is gewoon 10e eeuwse techniek. Vrij ongecompliceerd waar nog maar weinig aan te verbeteren is. Kom je aan een prijskaartje van miljarden om 0,018% meer energie uit de wind te halen. Je kunt er gewoon niet meer uithalen als erin zit. Daarom is de belangrijkste ontwikkeling van de laatste jaren ook dat ze alleen maar hoger worden en grotere wieken krijgen.
Sanne
Dutch guyU blaat onzin van de bovenste plank uit, nergens op gebaseerd.
Dutch guy
SanneSanne
Dutch guyEn dan beweert u dat ik techniek haat??
Het is de enige manier om tien miljard mensen van energie te blijven voorzien.
jefcooper
SanneSanne
jefcooperjefcooper
SanneFlora en fauna verdwijnen, de oceanen zijn leeggevist.
Dutch guy
SanneDat lijken mij toch wel zaken die ertoe doen.
Yogibeer
Dutch guyVeel van de aardse vegetatie, met name bos
Yogibeer
YogibeerRed Mijniet
Dutch guyDutch guy
Red MijnietWat wij op aarde zien is juist de kracht en de robuustheid van de natuur en het leven. In werkelijk elk denkbaar hoekje en gaatje tiert het leven welig, en verandering is de norm in de natuur. Plant en diersoorten komen en gaan. Heeft u wel eens gehoord van de Cambrische explosie ?
Paleontologen hebben vastgesteld dat er na die enorme uitbreiding van plant en diersoorten minstens 5 massaextincties moeten zijn geweest, net als ijstijden en ijsvrije polen. Een volstrekt natuurlijk proces. Zelfs de koralen hebben die massaextinties, warme perioden en ijstijden, vulkaanuitbarstingen en meteorietinslagen allemaal overleefd.
En dan zou ik me zorgen moeten maken omdat u geloofd dat alle koralen zullen verdwijnen omdat ik wel eens zonder enige schaamte naar gas heb geboord op de Noordzee ? Het is al erg genoeg dat we straks met hele volksstammen zullen zitten die in energiearmoede zullen leven omdat ze hun energierekening dan niet meer kunnen betalen.
Zelfs als u zich daar geen zorgen over maakt omdat u het toch wel kunt betalen zult getroffen worden want het aansluiten van intermitterende energiebronnen op het lichtnet zal tot ongekend grote storingen leiden. Heeft u wel betaald maar zo patsboem geen electriciteit meer voor een dag of 4.
Geen electrische auto, u kunt hem niet opladen. Geen cv meer in uw huis. Na een dag of twee ook geen benzine meer aan de pomp en de eeste voedseltekorten in de winkel. Geen geld, geen pinbetalingen. Geen gas meer want die kan bij een dergelijke storing ook net zo makkelijk uitvallen.
Eet u dan gewoon uw blikke soep wat u nog in de kast had staan maar koud of stookt u een houtvuurtje in de barbecue ?
Daar maak ik meer zorgen over als over het volstrekt imaginaire probleem van klimaatverandering en het uitsterven van alle koralen als de zeespiegel eens een halve met
Yogibeer
Dutch guyYogibeer
YogibeerSanne
Dutch guyU maakt zelf uw eigen theorieen, fantasierijk wel maar geen waarheid, misschien moet u kinderboeken gaan schrijven, maar dan kunt u het klimaat er beter buiten laten.
U praat over miljoenen jaren geleden, en ik weet ook wel dat de koralen uiteindelijk wel overleven, alleen wij niet.
Red Mijniet
Dutch guyMeestal is een kenmerkende eigenschap van beta's dat zij opmerkzaam zijn. Helaas herken ik in uw antwoorden voornamelijk een nogal eenzijdige voorkeur voor het verdedigen van de fossiel verstokende energiewinning, waarbij de macht centraal ingenesteld ligt.
Nogal uit de toon valt uw hang om het wel en wee van de gehele aarde in het perspectief te zetten ver buiten de menselijke maat. Wie met tijdsspannen aan komt zetten van tienduizenden jaren kan net zo goed er een schepje van een factor honderdduizend er bovenop doen, met als eindconclusie dat de aarde sowieso vergaat.
Ergens lijkt u de weg en de verhoudingen kwijt.
John Jansens
Red MijnietBovendien is er geen énkele relatie met het artikel van Ewald Engelen ...toch?
Red Mijniet
John JansensDutch guy
Red MijnietSanne
Dutch guyU kijkt niet verder dan uw neus lang is.
Daarbij zijn zonnepanelen in 20 jaar 7 keer rendabeler geworden, dat kunt u van auto's niet zeggen.
En de opwarming staat niet stil, vorig jaar was het warmste ooit gemeten, en tot nu toe is het dit jaar warmer. Dat zijn cijfers die niet ontkent kunnen worden, puur gebaseerd op metingen.
Dutch guy
SanneSanne, wat is er nu precies weerlegd van de beweringen van het IPCC..
- 1 Het feit dat "de wetenschap" het eens zou zijn over de opwarmingshypothese. De 97% claim dat de science is settled. Dat is niet zo. Bedoeld word 97% van de wetenschappers DIE IN HET IPCC ZITTEN is het erover eens. Maar omdat klimatologie een heel hip vak is geworden is er een enorme toeloop van jonge en al wat oudere klimatologen. Als je alle klimatologen -dus ook die niet in het IPCC zitten- meerekend dan zijn het er heel wat minder, hooguit de helft. En bovendien praat je zelfs bij 97% over consensus, maar consensus is geen bewijs. Als het IPCC beweert dat de opwarming tussen 1850 en 1998 door menselijke CO2 uitstoot komt dan moeten zij dat bewijzen hoor, dat is de wetenschappelijke methode.
- 2 Er is bewezen dat alle computermodellen waarop het IPCC zijn doemprofetieën baseert er allemaal naastzaten de afgelopen 18 jaar. Je moet dan wel dezelfde meetmethode gebruiken die je gebruikte om data in het model in te voeren. Wij hadden het beide al over sattelietmetingen. U over de temperatuur, ik over de zeespiegelstijging. Maar die meetreeksen lopen net 30 jaar, en wijken af van meetreeksen die in de computermodellen gebruikt werden. In de jaren waarin met beide methoden gemeten is geven zij verschillende meetgegevens. En de methode waarmee de modellen gevoed werden geven nou eenmaal langere meetreeksen.
- 3 Er is bewezen dat over langere tijd het klimaat enorm fluctueert, en dat verandering de norm is in de natuur. De natuur is niet een statisch iets.
- 4 Er is ook bewezen dat de bewering dat mensen die sceptisch zijn over die AGW hypothese niet gesponsord worden door de olieindustrie, er is 1 keer een gift aangetoond van BP aan het Heartland instituut van US $ 400.000,-. Zet dat maar eens af tegen de 73 miljard van het SDE+ akkoord.
- 5 We hadden de zgn. climategate affaire. Ergens in die IPCC keten heeft het IPPC zel
Sanne
Dutch guyEn ik zou eerst even uitzoeken Welke maloten aan de macht zijn in Spanje. Iets als VVD maar dan erger.
Daarbij maakt het IPPC ramingen op metingen en zullen het nooit precies goed hebben. Dat geven ze zelf ook toe. Het is nu eenmaal geen exacte wiskunde.
En Volgens mij is het hoe meer zon hoe meer stroom. Tropische gebieden hebben meer bewolking dan Spanje.
Dutch guy
SanneVerder moet me van het hart dat de discussie ontstond omdat u hier in de reacties aangaf dat de techniek van verbrandingsmotoren weinig vooruitgang boekte de afgelopen 30 (!) jaar terwijl ik makkelijk veel stappen van vooruitgang op kan noemen.
Waarop de discussie ontspoorde en wij het hier nu al de hele dag over iets hebben dat helemaal niets met het inleidende artikel te maken heeft.
Dat vind ik jammer.
Het doet geen recht aan de auteur van dit artikel. Het doet ook geen recht aan de reageerders die zich boven ons tumult verstaanbaar proberen te maken over de inhoud van het artikel van Ewald Engelen die ik zeer hoog acht en wiens artikelen ik meestal zeer waardeer.
Daarom wil ik er graag een eind aan maken onder dit artikel.
Omdat het gaat om een discussie die ons zeker financieel-economisch raakt word er wel vaker over geschreven op deze site. Voor nu laat ik het erbij dat de enige onderbouwing die ik wel gaf een link was naar een artikel geschreven door Marije Cornelissen. Zij zit in het Europarlement voor GroenLinks en kunt u er toch zeker niet van beschuldigen een verlengstuk van de olieindustrie te zijn. Zij beschrijft in haar artikel wat er gebeurt als deze duurzaamduurzaam bubbel knapt. Daar laat ik het voor nu bij.
Niet elk argument wat ik aanvoerde hoeft cijfermatig onderbouwd te worden. Onderbouwing kan ook door rede, ratio, en logica geschieden. Waar ik het wel over de cijfers heb zal ik ze proberen er bij te zoeken in het vervolg.
Mijnheer Engelen en overige reageerders op dit artikel : mijn excuses.
Sanne
Dutch guyGrappig dat u Groenlinksers alleen goed vind als ze het met u eens zijn.
Daarbij zijn financiele bubbels niet de oorzaak van het produkt zelf, maar van de markt, of wou u zeggen dat we ook maar moeten stoppen met investeren in huizen.
Dutch guy
SanneWaar het over gaat is het artikel van Ewald Engelen en dat gaat niet over Nobelprijzen, niet over autotechniek, maar over wat wat Pieter Duisenberg (VVD) vind.
Ik heb u al gezegd dat de discussie onder dit artikel werkelijk geen enkel recht doet aan de richting die de auteur van dit artikel in wenst te slaan.
In de tussentijd hebben wij met ons twee en een halven de discussie totaal uit zijn verband getrokken.
U heeft me zelfs als verwijt voor de voeten geworpen dat ik als voorstander van de olie-industrie wel een crypto VVD'er moet zijn. Omdat ik niet zo goed op heb gelet op de machinistenschool. Terwijl iedereen die nog een beetje oplet OP SCHOOL weet dat het Kamp (VVD ) is die € 73.000.000.000,- uitdeelt in de linkse kerk, en dat het Nijpels (VVD) is die toezicht mag houden wie wat krijgt.
Mijn favoriete politica op deze zo explosieve discussie tussen u & mij is Reinette Klever. De enige die de juiste vragen stelt in het dossier waar u & ik zo vurig van mening over wisselen.
Ik heb u al eerder verzocht om hierover op te houden in dit artikel. Wij missen de kern van de zaak hier, en ik ben er zeker van dat niet alleen de auteur maar ook de andere reageerders dit storend vinden.
Beste Sanne, sluit dit af.
Ik heb u Reinette Klever genoemd als de enige die kennelijk voldoende onderwijs genoten heeft om zich als politica te mengen in onze discussie.
Terwijl u mij wel eens verweten heeft
"zeker niet zo goed opgelet te hebben gelet op de machinistenschool".
Hoe lang lang denkt u eigenlijk dat ik dit soort beledigingen nog over mijn kant laat gaan Sanne ? U zou zich met uw volgzaamheid Gaat u in de volgende discussie weer luidkeels roepen dat ik mevr. Klever de beste woordvoerder vind in ons dispuut en <u>daardoor</u> dus geen VVD stemmer (erg) ben <u>maar een <b>Wilders</b> stemmer</u> (nog erger) ?
Ik help u nu nog uit de droom geachte Sanne. De laatste twee verkiezingen stemde ik stomtoevallig op Harm Beertema, en ik durf er een
Sanne
Dutch guy"Gaat u in de volgende discussie weer te kunnen roepen dat ik mevr.
Klever de beste woordvoorder vind in ons dispuut en daardoor dus geen
VVD stemmer (erg) ben maar een Wilders stemmer (nog erger)"
Deze zin begrijp ik niet, maar dat zal wel aan mijn IQ liggen :-)
jefcooper
SanneZoals ik al vele keren hier neerschreef, mijn statistiek professor Rijken van Olst, zijn boeken zijn in het nederlands en goed begrijpelijk, legde ons uit dat er een hoge correlatie is tussen geboorten in Scandinavië en de aankomst van de ooievaars.
Sanne
jefcooperWelkom in de toekomst, Back to the future day is gepaseerd:-)
jefcooper
SanneSanne
jefcooperjefcooper
SanneHet ooievaar voorbeeld toont toch aan dat correlatie alleen niets zegt.
Mij lijkt dat je dat niet kunt bestrijden.
Dus de CO2 temperatuur correlatie zegt op zichzelf ook niets.
Aangetoond zou moeten worden dat de CO2 concentratie de hogere temperatuur veroorzaakt.
Gezien dat CO2 een heel zwak broeikasgas is, is dat volgens mij nooit bewezen.
Dutch guy
SanneWij meten hier al 400 jaar aan de zeespiegel, en we meten 1,5-2 millimeter per jaar.
Als je dan alarmist bent en je legt die 2 metingen naast elkaar dan maak je er inderdaad wereldwijd voopaginanieuws van dat je een versnelling ziet.
Maar gelooft u mij maar, die versnelling zien wij niet terug in onze eigen metingen. Die metingen van de NASA wijzen zelfs uit dat de zeespiegel niet overal even hoog staat. Dat die niet overal even snel stijgt. En dat die voor de kust van Noorwegen bijvoorbeeld daalt.
Hetzelfde met het ijsoppervlak op de Noordpool en de Zuidpool. De hele klimatologie staat nog in de kinderschoenen, en we weten nog niet eens wat we niet weten.
Wat we wel weten is dat computermodellen vooral weergeven wat er in het hoofd van de maker zit. De club van Rome voorspelde bijvoorbeeld dat we alweer 15 jaar zonder fossiele brandstoffen zouden zitten op basis van een computermodel. Heeft u er iets van gemerkt ? Nieuwe opsporingsmethoden en winningsmethoden leren ons dat we nog een paar honderd jaar vooruit kunnen als de hele wereld naar ons welvaartsniveau toegroeit.
En die hele klimaatgekte is ook op basis van computermodellen. Zo voorspelde Al Gore 7 jaar geleden nog dat de Noordpool alweer 2 jaar ijsvrij zou zijn. Heeft u het gemerkt ? De hoeveelheid ijs op de Noordpool groeit Sanne. Poosje geleden gingen een stel wetenschappers kijken op Antarctica naar de opwarming die kwamen vast te zitten in het pakijs.
Al Gore voorspelde ook dat met het ijsvrij worden van de noordpool de ijsbeer uit zou sterven. Het leike van voortschrijdende wetenschap is dat er steeds meer wetenschappers komen.
Zo zijn er nu bijvoorbeeld meer biologen dan ooit. Wat doen al die biologen dan zou een beta vragen. Nou, bijvoorbeeld ijsberen tellen. Wat blijkt ? In 2013 het jaar waarin de polen dus ijsvrij zouden zijn waren er
jefcooper
Dutch guyKlopt, zie Tinbergen.
Deirdre N. McCloskey, ‘The Vices of Economists, The Virtues of the Bourgeoisie’, Amsterdam 1996
Sanne
jefcooperSanne
Dutch guyHet gaat hoe dan ook een probleem worden in de toekomst.
Ik weet niet voor welk fossiele brandstof bedrijf u werkt maar u krampachtinge ontkenning is werkelijk ongekend.
Dutch guy
SanneAls u denkt dat dat mijn blik vertroebeld dan zit u er naast. Wat het me vooral leerde is dat zij niet de sceptici in het klimaatdebat of energietransitie maar dat hen geld word afgeperst door clubs als greenpeace, WNF, en dergelijke op straffe van lastercampagnes. Zie bijvoorbeeld het Waddenfonds, geheel betaald uit aardgasbaten door deze bedrijven wat nu bezig is de laatste vissers van het wad te treiteren. En weer met als modus operandi niet rede, ratio, en bewijzen. Maar met alarmisme en demagogie. Die biologen waar u het bijvoorbeeld over heeft van de RUG worden riant betaald uit
...
het Waddenfonds. Dan moet je inderdaad af en toe even roepen dat alles daar uitsterft, anders drogen de fondsen op. Terwijl het enige wat daar werkelijk uitsterft onze vissers zijn.
Sanne
Dutch guyIk wens mijn kinderen een prettige aarde toe, u dus niet.
jefcooper
SanneIk zie Wilders als een populist, dat betekent niet dat alles wat hij zegt onwaar is.
Je redenering is natuurlijk net zo van toepassing op de klimaatlobby.
Op die manier is geen discussie te voeren.
Sanne
jefcooperDutch guy
SanneAls je twee verschillende meetmethoden hanteert en je krijgt twee verschillende uitkomsten dan is er minstens 1 een meetfout.
Sanne
Dutch guyDutch guy
SanneSanne
Dutch guyjefcooper
Dutch guyjefcooper
SanneSanne
jefcooperDutch guy
SanneSanne
Dutch guySanne
Dutch guyhttp://hier.nu/hier/nieuws/nasa--temperatuur-aarde-hoogst-sinds-12-000-jaar
Dutch guy
SanneHet is ook ongegrond om dat allemaal lineair door te willen trekken. Helemaal in de tippingpoint modus.
Ik vind het ook tendentieus van de NASA om te willen beweren dat de meeste dieren de koude achterna trekken. Als ik naar de werkelijkheid kijk dan is juist de biodiversiteit het grootst op de warmste plekken op aarde.
De enige soort waarvan ik weet dat hij bij ons weg is getrokken naar het noorden is de kabeljauw. En de betrokken ecoloog die dat vaststelde weet dat juist aan het schoner worden van onze kustwateren. Dat wegtrekken viel namelijk samen met het schoner worden van onze zee. Er werd kwam minder fosfaat in het zeewater terecht, en minder fosfaat betekent minder prooidieren waar de kabeljauw zich mee voed. Grappig dat dat net samenviel met de periode waarin de temperatuurstijging in die NASA tabel juist nog vrij vlak lag, eind jaren 70 begin jaren 80.
Maar alle waarnemingen wijzen erop dat het klimaat de hele tijd van die temperatuurschommeling kende. De ijskernen laten het zien. Ook de schommelingen in het CO2 effect en het na-ijl effect ervan. Die laten juist zien dat er 12.000 jaar geleden een zeer snelle stijging was. Waarna de stijging afzwakte, minder werd, etcetera. Uit verslagen weten we ook dat bijvoorbeeld de Romeinse tijd een erg warme periode was. Het westromeinse rijk kwam ten val in een koude periode.
Vanaf ongeveer de tiende eeuw ligt het voor de hand dat er eeuwenlang een wat snellere zeespiegelstijging moet zijn geweest want Nederland werd zo'n
Sanne
Dutch guy"De enige soort waarvan ik weet dat hij bij ons weg is getrokken naar het noorden is de kabeljauw"
Ah, u bent bioloog, heeft u oonderzoek gedaan naar insecten of andere flora en fauna? Tegenwoordig is er veel inktvis te vinden in de Noordzee die er vroeger bijna nooit was omdat het water te koud was. Insecten als de malaria en tijgermug trekken steeds meer naar het noorden. In Nederland komen ook steeds meer soorten voor die je vroeger alleen in midden Frankrijk tegenkwam en zo kan ik nog wel uren doortikken.
Ik heb nooit gezegd dat wij het klimaat kunnen beheersen, dat is wat anders dan beinvloeden, heel wat anders.
Het is half november en we lopen nog in zomerkleren rond in noord Spanje, dat is voor de mensen die ik ken hier heel vreemd, dit is inmiddels al het derde jaar op rij.
Ah en nog erger:-):
http://nos.nl/artikel/2067514-minder-bier-door-klimaatverandering.html
Dutch guy
SanneIk heb me inderdaad nooit beroofd gevoeld door de oliemaatschappijen maar meer door de overheid die de prijs van brandstof voor tweederde uit heffingen en accijnzen laten bestaan. Omdat ik weet dat goedkope energie de basis is onder onze welvaart, en dat juist die welvaart er weer voor zorgt dat we juist tijd en geld kunnen besteden aan een schoon milieu.
En nog los van het feit dat het openbaar vervoer duurder is als reizen met de auto, en dat het tegenwoordig een grote ergernis is, ik heb u wel ens verteld dat ik machinist ben. Er is een bedrijf in buurt hier die een machinist in dienst heeft, die is dus voorzien.
Daarom heb ik de laatste 12 jaar als zelfstandige gewerkt, en dan zul je toch echt zelf naar het werk moeten. 60.000 Km. per jaar.
Dus dat zou dan betekenen dat ik met 250 kilo aan gereedschap en een tas met kleren even in mijn dorpje op de bus moet naar Assen of Wolvega. Daar op de trein. Overstappen in Amerfoort. In Rotterdam overstappen op de metro. In Spijkenisse met de bus naar Oostvoorne. En omdat er 45 jaar na oplevering van de Maasvlakte nog steeds geen bus naartoe rijd loop ik die laatste 8 kilometer naar de electriciteitscentrale gewoon even met mijn 250 kilo aan gereedschap en tas met kleertjes. Lekker goedkoop, supergezellig in het OV, en goed voor het milieu. Maandagmorgen om 7 uur beginnen.
Ziet u het voor zich ?
Sanne
Dutch guyEn dat is slechts één van de vele voorbeelden.
Dutch guy
SanneShell verweerde zich door te stellen dat niet zij alle rotzooi veroorzaakt hadden maar dat dat kwam door dieven die een leiding lekstoten om een paar honderd liter te pikken en dan te maken dat ze wegkwamen en het lek het lek lieten. Die diefstal daar was geen kruid tegen gewassen volgens Shell. Dat is ook de reden dat zij zich inmiddels teruggetrokken hebben uit dat gebied. Na de troep te hebben opgeruimd overigens.
Daar zullen die honderden werknemers van Shell ook mee gebaat zijn. Hup allemaal werkloos. Weg olie inkomsten voor de staat.
In Libië zag het er allemaal wel netjes uit. Maar Khadaffy deelde dan ook wel de olieinkomsten met zijn volk. Nu durft er amper nog een fotograaf te komen maar ik denk niet dat de oliewinning er daar erg veel schoner op is geworden sinds we er de democratie hebben gebracht.
Ik heb zelf ook meegwerkt aan het boren van de gasputten midden in de Waddenzee Gelooft u me dat kan hartstikke schoon hoor. Vind u dat dit plaatje op de Nigerdelta lijkt ?
http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/108286496.jpg.
Ter vergelijk geef ik een plaatje met hetzelfde perspectief over het water met een windmolenpark op ongeveer dezelfde afstand.
http://www.maritiemnederland.com/upload/images/header/offshore-win-2.jpg
Sanne
Dutch guyZe zijn akkoord gegaan met een klein beetje van het gebied op te ruimen.
http://www.businessinsider.com/afp-shell-agrees-to-start-clean-up-of-2008-niger-delta-oil-spill-2015-5
Fossiele brandstof winning is NOOIT schoon het brengt altijd vervuiling met zich mee, is het niet boven de grond, dan wel onder de grond.
En die foto met de boot en windmolens vindt ik een prachtig uitzicht :-)
iets met "moderne tijden"
"Shell verweerde zich door te stellen dat niet zij alle rotzooi veroorzaakt hadden maar dat dat kwam door dieven die een leiding lekstoten om een paar honderd liter te pikken en dan te maken dat ze wegkwamen en het lek het lek lieten. Die diefstal daar was geen kruid tegen gewassen volgens Shell. Dat is ook de reden dat zij zich inmiddels teruggetrokken hebben uit dat gebied. Na de troep te hebben opgeruimd overigens."
lekker makkelijk van Shell, dat hadden ze van te voren niet kunnen zien aankomen? In een derde wereld land oliepijplijdingen neerleggen en verwachten dat alles goed gaat? Met een bevolking die in bittere armoede leeft.
Dutch guy
SanneEn om de waarheid over de tijgermug te weten te komen hoef ik alleen maar mijn eigen vakliteratuur bij te houden, dat is dan wel weer mooi. De tijgermug is hier namelijk helemaal niet op eigen kracht naartoe getrokken. Die had het prima naar zijn zin in de streken waar die zat. Hij komt nu voor in ons land omdat hij de gewoonte heeft in lage lonen landen zijn eitjes te leggen in plasjes regenwater die in autobanden blijven staan. Die autobanden verschepen we dan met regenwater en tijgermuggenlarven en al hiernaartoe. Dat moet zo tegenwoordig omdat Nederlandse fabrikanten van autobanden als Viking en Vredestein allang gillend weg zijn gelopen hier wegens de volslagen uit de hand gelopen lasten en regeldruk hier. En die volslagen uit de hand gelopen last en regeldruk word ingefluisterd door de groene kerk.
Dat u het geen verrijking vind zo'n exotische tijgermug verbaast me eigenlijk nog het meest.
Sanne
Dutch guyIk ben ook geinteresseerd in dit onderwerp en weet dat er een hoop flora en fauna uit midden en zuid europa de Nederlandse kant op komt, dat heeft niks met autobanden te maken, een beetje ver gezocht.
U zegt groene kerk maar u bent zo steevast in uw mening over het klimaat dat het religieus lijkt. Ik zeg niet dat ik weet wat er gaat gebeuren maar dat er iets mis is wordt steeds meer duidelijk, zeker omdat de 10 heetste jaren ooit gemeten allemaal na 2000 liggen, met uitzondering van 1998.
U klinkt trouwens als "climategate" zowel over de visserij als de klimaatveranding. Vindt u ook dat een beetje nucleaire straling gezond is?
Dutch guy
Dutch guySanne
Dutch guyjefcooper
SanneDe Azteken offerden hun kinderen tegen de droogte, het haalde niets uit.
Wanneer het woord ontkenning wordt gebruikt is de discussie over.
Het woord suggereert een vaststaand feit.
De discussie gaat er over of het feit er is, en of wij het (kunnen) beïnvloeden.
Zo mag je in Nederland de Armeense genocide nog ontkennen, dat dat al propaganda is wordt niet ingezien.
De correcte uitdrukking zou zijn dat je in Nederland nog openlijk mag zeggen dat je van mening bent dat die Armeense genocide een sprookje is.
Sanne
jefcooperDutch guy
SanneEn wij mensen stoten inderdaad CO2 uit. Maar er zat al CO2 in de atmosfeer voor de industriële revolutie, waar kwam dat dan vandaan ?
Opgeboorde ijskernen in het GRIP en het Vostok project wijzen er juist op dat er sprake is van een na-ijl effect. M.a.w. eerst gaat de temperatuur stijgen. Dan stijgt het CO2 gehalte erachteraan. De opwarming is al 18 jaar gestopt, de stijging van het CO2 gehalte stijgt door. Rara waar is dat bewijs voor een lineair verband ?
jefcooper
Dutch guySanne
jefcooperjefcooper
SanneEen vulkaanuitbarsting verandert het klimaat niet, alleen is de wereldtemperatuur een paar jaar wat lager.
Wat je bedoelt met 'kijk wat er verstookt wordt' is me onduidelijk.
Overigens bedenk ik nu dat als je zo bang bent voor wat hogere temperaturen, dat dan misschien wat kernbommen in vulkanen laten zakken een oplossing is.
Sanne
jefcooperDat is tijdelijk ja, het verstoken van brandstoffen houdt niet op, het wordt alleen maar groter.
Lijkt me een heel puik idee, wat kernbommen in een vulkaan gooien????
Sanne
jefcooperjefcooper
SanneDaarin zijn we niet alleen, het gebrek aan vooruitgang in de wetenschap wordt door velen, o.a. Penrose en Hoyle, geweten aan die kuddegeest.
In de economie zie je dat het beste, de 70 Nederlandse economen die in 1997 het mislukken van de euro voorspelden zijn monddood gemaakt.
Ook jij acht de CO2 opwarming een vaststaand feit, ondanks inderdaad dat de hele klimaatstudie nog maar enkele tientallen jaren oud is, en het klimaat verduiveld ingewikkeld is.
Sanne
jefcooperjefcooper
SanneCO2 is een heel zwak broeikasgas.
Le Roy Ladurie, 'Histoire du climat depuis l'an mil', Paris, 1983
Fred Hoyle, Sir, FRS, 'Ice: A chilling scientific forecast of a new Ice Age', 1981, 1982, Sevenoaks
Brian Fagan, 'The LITTLE ICE AGE, How climate made history 1300 - 1850', 2000 New York
Sanne
jefcooper"Oorzaken klimaatverandering
Klimaatverandering wordt veroorzaakt door broeikasgassen. Broeikasgassen bestaan niet alleen uit CO2, maar ook uit methaan (CH4) en lachgas (N2O), ozon (O3), waterdamp en fluorbevattende gassen. Deze gassen ontstaan bij verschillende processen: CO2 bij verbranding (bijvoorbeeld in een verbrandingsmotor van een auto), methaan bij vertering (bijvoorbeeld bij runderen)."
https://www.wageningenur.nl/nl/show/klimaatverandering-2.htm
jefcooper
SanneOverigens niet waar dat het anti blokkeer systeem werd ingevoerd onder politieke druk.
Benzine inspuiting was duur, daarom werd het vroeger niet algemeen toegepast.
Loodvrij was wel politieke druk.
In het algemeen is het inderdaad zo dat allerlei dingen, zoals vier kleppen, niets nieuws is, oude Bentleys hadden het al.
Ook dat was een heel dure auto.
Kopkleppen is een ander voorbeeld, toen kleppen nog regelmatig braken wilde men geen kopkleppen, als die breken kun je de hele motor vervangen.
Rover had daarom een T head, een kop inlaatklep, die blijft koel, en breekt dus zelden, en een zij uitlaatklep.
Inderdaad is er geen wetenschappelijke vooruitgang, maar wel in techniek en materialen.
Sanne
jefcooperjefcooper
SanneProbeer maar eens een boek over het klimaat te vinden, ze zijn er nu nog nauwelijks.
John G. Lockwood, 'Causes of Climate', London 1979.
Sanne
jefcooper"ABS werd in 1929 ontwikkeld door Gabriel Voisin voor gebruik op vliegtuigen. In 1958 werden de eerste proeven uitgevoerd met een ABS dat was gemonteerd op een motorfiets. In de jaren zestig werden de eerste mechanische ABS toegepast in auto's. Het eerste moderne ABS voor auto’s werd in 1978 door Robert Bosch GmbH op de markt gebracht. Tegenwoordig is ABS verplicht voor alle nieuwe auto's binnen de EU."
https://nl.wikipedia.org/wiki/Antiblokkeersysteem
jefcooper
SanneIk denk dat ook zonder verplichting ABS op alle auto's was gekomen.
Naarmate een nieuwe techniek langer bestaat wordt die goedkoper, wordt dan algemeen toegepast.
Je ziet dat b.v. aan turbines en benzine inspuiting.
MvdB
jefcooperEen hele goeie trouwens. Tot twee keer toe moest ik invoerrechten betalen. Binnen 24 uur had ik de kosten terug. Veel leuke spullen. Gadgets en badkleding die ik er bestelde zijn van een uitstekende kwaliteit. Had me hier zeker het driedubbele gekost. Wel je vrouw ook laten kijken he ;-)
http://www.lightinthebox.com/nl/
frits
MvdBjefcooper
MvdBHet bleek uit Korea te komen, opgegeven inhoud 'hoes voor mobiel'.
Geen gezeur met douane.
MvdB
jefcooperjefcooper
MvdBMvdB
jefcooperRoland Horvath
SanneLudovikaa
jefcooperEen van de weinigen in welke categorie?
jefcooper
LudovikaaAngel009
jefcooperhttp://nos.nl/artikel/2068298-cameron-schippert-tussen-landgenoten-en-eu-leiders.html
=== Als zoiets op papier wordt gezet, dan wakkert dat vermoedens (van omkoping) aan ===
http://www.volkskrant.nl/sport/beckenbauer-verder-onder-druk-na-nieuwe-onthullingen~a4183340/
Minister Koenders van Buitenlandse Zaken zegt dat er binnen de Europese Unie geen plaats is voor discriminatie op de arbeidsmarkt. Daarmee miskent hij het feit dat ieder mens uniek is. Ook het feit dat de EU wel wil discrimineren welke gelukszoeker waar naar toe moet maakt het beeld compleet dat de PvdA-TOP totaal ongeloofwaardig is geworden.
http://nos.nl/artikel/2068301-koenders-schetst-rode-lijnen-voor-groot-brittannie.html
Minister Koenders: "Een aantal dingen spreken ons aan, bijvoorbeeld de rol van nationale parlementen versterken, ervoor zorgen dat er meer openheid en transparantie is en zorgen voor minder regelgeving, maar er zijn andere zaken waar toch 28 landen het over eens moeten worden."
Ook miskent minister Koenders dat er een valutaoorlog bezig is tussen de verschillende MuntUnies.
http://www.trouw.nl/tr/nl/4496/Buitenland/article/detail/4183307/2015/11/10/Turkije-wijst-EU-kritiek-over-functioneren-Erdogan-fel-af.dhtml
jefcooper
Angel009Wat we zien bij EU problemen is dat die EU niet bestaat.
De Britten hebben de buik vol van migranten, voor de EU is vrij verkeer van personen een hoeksteen, begrijpelijk, als je de illusie van een staat wilt houden.
De euro is mislukt, zoals voorspeld, landen hebben wisselkoers aanpassingen nodig.
Van Grieken Duitsers maken lukt niet.
Zelfs de Duitse WWII schuldgevoelens zijn niet meer voldoende meer om het welkom vol te houden.
De schatting van de migrantenkosten voor Duitsland voor dit jaar is nu opgehoogd tot 21.5 miljard.
Zweden zet het leger nu in vanwege de migranten.
Nederlanders, en zelfs het IMF, hebben de buik vol van bezuinigingen.
Zowel in Nederland als in Frankrijk lukt het niet de provincies/ departementen samen te voegen.
Discriminatie op de arbeidsmarkt, zo lang immigranten, of hun afstammelingen, er blijk van geven onze cultuur niet te accepteren, Zwarte Piet is zwart van roet, zullen ze wel niet geliefd zijn als werknemers.
In een rij voor de kassa van een supermarkt meende een zwart jongetje voor te kunnen dringen, toen dat niet ging schreeuwde hij, in het engels, over discriminatie omdat hij zwart was.
De rij werd bang, en hij mocht voor.
Dat hij zichzelf discrimineerde, dat snapte hij niet.
Portugal krijgt nu een anti EU regering.
Frankrijk wordt steeds banger voor het oprukken van FN.
Peteur
pubben
Peteurpeter klein
Betekent i.c. dat we 15 jaar rustig achterover kunnen leunen en wachten wat de afgelopen jaren zal opleveren
John Jansens
Het is verstandige observatoren al jaren duidelijk dat de VVD grossiert in nietszeggende,marketing-georienteerde neo-debielen ,
die (noodgedwongen?) opereren met een (VVD-reclame-?) bord voor de kop en oogkleppen die het zicht beperken tot de belangen van toekomstige uiterst royale baanverschaffers,maw carriere & graai(-perspectieven)en ná de "politiek".
(zie bv ook de commentaren van het artikel over zemeldenker&"droogstoppel" Blok... http://www.ftm.nl/column/blok-legt-waarborgfonds-sociale-woningbouw-aan-de-ketting/)
Het heeft mi dan ook weinig zin met de journalistieke schijnwerper in het rond te zwaaien om de aanwezigheid van deze vraatzuchtige ratten-hordes zichtbaar te maken.
De toekomstige stemmer laat in alle peilingen zien dat deze pestilentie voor het grootste deel uitgeroeid zal worden (incl. de PvdA),
dus het lijkt me vooral belangrijke voor de betere journalistiek zich tactisch te richten op manieren die verkiezingen zo snel mogelijk op de agenda te krijgen,desnoods in de "geen stijl"-stijl van een referendum richting 2e kamer:"Trek die stekker eruit !" ...toch?
jefcooper
John JansensHet is dank zij de EU, en de die EU adorerende andere partijen, dat het neoliberalisme eindelijk kan worden ingevoerd.
John Jansens
jefcooperzie hier het relaas van een SP-Europarlementarier: http://www.volkskrant.nl/opinie/europees-parlement-wil-nationale-partijen-zo-weinig-mogelijk-zichtbaar-maken~a4182018/
Naast de gigantische graai-mogelijkheden in het EU-parlement is dit de logische volgende stap naar een totalitair neoliberaal EU-bewind...toch?
jefcooper
John JansensDe Europeanen moeten stemmen op Europese partijen.
Nu overal het nationalisme oprukt is dat des te meer nodig.
Ik vraag me af of de voortdurende indoctrinatie van Duitsland met z'n vermeende schuld voor WWII nu tot het einde van de EU zal leiden.
Gezien het vrije verkeer van personen kan elke in Duitsland aangekomen migrant naar elk land gaan.
Het welkom laat in vele landen te wensen over.
Op tv zag je een filmpje van een Finse vrouw die een Keniase verpleegster toevoegt, vertaald, 'voor mij ben je geen mens'.
De Brusselse Pool Tusk heeft al geroepen dat hij begrijpt dat Duitsland met z'n verleden worstelt (ik niet, er leeft geen Duitser meer die iets met WWI te maken had), maar toch moet Duitsland op de buitengrenzen van de EU letten.
Hoe, dat zegt hij niet.
Tusk zal wel rooms katholiek zijn.
De import van groet aantallen Moslims kan nog een tweede gevolg hebben, afbreken van joodse macht of invloed.
Asscher lijkt te menen dat hij anti semitisme onder Moslims kan bestrijden, maar volgens mij is dat één van de waanideeën waaraan de man lijdt.
Dat afbreken van die invloed kan wel eens een nagel aan de doodskist van Israel worden.
Het derde punt is waarvoor Sarrazin al in 2010 waarschuwde, de grote aantallen immigranten maken Duitsland gemiddeld dommer.
Of dat door Syriërs ook zal gebeuren, ik heb geen idee.
Syrië, toen ik er was, lang geleden. maakte op mij een slimmere indruk dan het platteland van Turkije, waar Sarrazin aan refereert.
docki
jefcooperjefcooper
dockiToen ik 70 werd moest ik voor het rijbewijs worden gekeurd, ik heb nog nooit zo'n domme dokter meegemaakt.
Het CBR verwees me naar een specialist, die legde me uit dat de dokter op de aanvullende vragen zulke domme antwoorden had gegeven 'dat zij het ook niet meer wisten'.
De specialist heeft me goedgekeurd, en, vanwege een bepaald medicijn, geschreven dat ik nooit weer bij hem hoefde te komen.
Het grapje kostte me wel E 150, een maand geen rijbewijs, het CBR moet werk houden, daarom laten ze het liggen, en stress.
Via BIC en goochelen, het zichzelf etaleren is in, kwam ik er achter dat de dame ooit in Iran dokter was geworden, en er is was geslaagd die graad daar hier erkend te krijgen.
Kritiek kon ze ook al niet hebben, toen ze me iets vroeg zei ik 'U bedoelt dat...'.
Daarop zei ze 'dat ik haar niet haar vak niet hoefde uit te leggen'.
Daar had ik een heel ander idee over.
Ian
Ewald had zijn pijlen beter kunnen richten op Jet Bussemaker van de PvdA. Die is tenminste de politicus in een lange rij voorgangers van PvdA idioten die op dit moment eindverantwoordelijk is voor de verdere inflatie en afbraak van het onderwijs in Nederland. Want intelligente mensen, daar kunnen de kansarmen niet mee concurreren en dat is heel erg zielig en onrechtvaardig en dat kunnen we hier niet hebben in nivelleringsland Nederland: het móet immers eerlijker en socialer.
Dat het dus zo goed gaat in Nederland komt dan ook voornamelijk door de Partij van de Afbraak, het politieke kankergezwel dat in nauwe samenwerking met de brallende bierpompsocialisten van de VVD Nederland in de terminale fase brengt, op elk gebied.
Sanne
IanIan
SanneOnderstaande link is van 2008 (..), lees even de één na laatste zin eerste alinea.
http://www.volkskrant.nl/binnenland/-onderwijs-is-ernstig-verwaarloosd~a884149/
jefcooper
SanneSanne
jefcooperRed Mijniet
Daarom hoogtijd om met een medicijn tegen het ongebreideld oprukken van het marktvirus te komen. De vermarkting van de politiek is al jaren in volle gang (in navolging van de U$A uiteraard, waar al die rotzooi vandaan komt - In NL waait immers een dominante westenwind, zoals u weet. - De grondleggers in NL luisterden naar de namen Jan Peter en Jack met hun slogan: "Stem niet op het draaikontje van Wouter, maar op het gezegende achterwerk van ons gristenen." ): nu met de VVD aan het roer gooien ze het onderwijs in de reclame onder het motto: "Wij gaan Nobelprijzen scoren, helpt u mee?"
Om niet helemaal moedeloos in te kakken, heb ik gisteren mijn geest geslepen aan Tegenlicht, moet ik daar nog bij zetten "ook van de VPRO?" Daarna Lubach om alle ellende nog verder weg te lachen.
Ewald, hou vol. O ja, wanneer gaan we met bakstenen naar de Zuid-As?
jefcooper
Red MijnietRed Mijniet
jefcooperMaar zonder Einstein geen GPS, althans niet een systeem dat op de centimeter nauwkeurig de positie kan bepalen, maar een die amper tot op 100 meter in de buurt komt. Dus, zonder Einstein, ook geen zelfrijdende auto ... "deze auto werd u aangeboden door Google ... of, door Tesla ?" Nee, an me hoela: DOOR EINSTEIN !
jefcooper
Red MijnietMvdB
Red MijnietGrossieren de gebr. Koch nog niet in wetenschapzegeltjes for the greater and greediest good of the happy few?
jefcooper
MvdBKun je mij eens uitleggen waarom mijn argumentatie over wat media zijn en wat niet wordt ervaren als sneer ?
Ik begrijp dat niet.
MvdB
jefcooperBoeken (media) zijn bronnen van informatie. Voor iemand die voortdurend naar boeken verwijst vind ik je gedachtegang erg vreemd.
jefcooper
MvdBMedia zijn oppervlakkig, kan ook niet anders, niemand gaat uren naar een reportage of een betoog kijken.
Boeken zijn meestal een 300 bl of meer, oppervlakkigheid is dan lastig.
Dat betekent helaas niet dat alles waar is, wat in boeken staat.
Toen ik vrij lang geleden, toen ik nog betrekkelijk onwetend was, las Deborah Lipstadt, ‘Denying the holocaust’, 1993, New York
las, was ik zeer verontwaardigd over al deze ontkenners.
Inmiddels is voor mij de naam veranderd in Lyingstadt.
Sanne
jefcooperIk kan soms uren naar documentaires kijken als ik de tijd heb, daar vind ik niks saais aan ook al wordt er alleen maar gepraat. Waar ik niet meer dan 5 minuten naar kan kijken zijn domme tv spelletjes of "reality" shows.
MvdB
jefcooperJe valt in herhaling en haalt weer de denied holocaust erbij. Doe dat niet meer. Is aan mij niet besteed.
Repelsteeltje
MvdB
RepelsteeltjeRepelsteeltje
MvdBMvdB
RepelsteeltjeThe battle of the incompatibilité des humeurs.
Ik stel mijn Brunsviga ter beschikking aan het wedbureau.
Repelsteeltje
MvdBKritische Gast
Gelijkwaardig aan de inbreng van de VVD van Duisenberg. Zeer treffend.
MvdB
Kritische GastRed Mijniet
MvdBhttp://www.lc.nl/migration_catalog/article10679571.ece/BINARY/wim_t_schippers_955267a.jpg
MvdB
Red MijnietHij past helaas niet in de brievenbus van Sander Dekker....
Speculaas
Zo, die kan Aegons Cees Storm (en sidekicks Streppel en Van der Werf !) in de zak steken ! Aegon was het bedrijf dat het omgekeerde deed. Zijn particuliere klanten grootschalig belazeren (met woekerpolissen en aandelenlease) en -aangemoedigd destijds door de VEB en de financiële pers- het beurslievelingetje worden, met een gebakken lucht koersstijging naar omstreeks 60 euro.