
Groot-Brittannië, Duitsland en Frankrijk schrijven een puntige brief aan de OESO met als doel een steviger aanpak van belasting ontduikende multinationals.
George Osborne, Wolfgang Schauble en Pierre Moscovi gaan gebroederlijk een offensief vormen tegen belastingontwijkende multinationals. De schatkistbewaarders van respectievelijk Groot-Brittannië, Duitsland en Frankrijk hebben de OESO een brief geschreven waarin ze beloven dat iedere ondergetekende €150.000 uittrekt ter bestrijding van grote bedrijven die door middel van "winstverschuiving" hun fiscale afdracht aanzienlijk reduceren.
In het schrijfsel benadrukken de ministers van Financiën dat "belasting ontwijken" een "groeiend probleem" is. Het is belangrijk voor "zowel het overheidsbudget als het vertrouwen van de burgers in de eerlijkheid van het belastingstelsel" dat belastingschuwe grootcorporaties worden aangepakt.
Het trio merkt daarbij op dat het internationale belastingstelsel "moeite heeft om de veranderingen van de mondiale zakenwereld" bij te benen. Een denktank in Parijs, die het issue heeft bestudeerd, zal bij de volgende vergadering in februari, waar de financiële bewindvoerders van de grootste economieën aanwezig zijn, "concrete resultaten" publiceren, laten de ministers weten.
Parlementsleden in het Verenigd Koninkrijk zijn de laatste tijd erg boos op multinationals als Amazon, Starbucks en Google die boekhoudkundig hun winsten verkleinen waardoor ze minder kapitaal hoeven af te dragen aan de fiscus. Het zou zelfs ‘immoreel’ zijn volgens Britse politici.
Ook in Frankrijk, waar de autoriteiten €252 miljoen aan misgelopen belasting van Amazon eisen, is men furieus. Een gramstorig geluid vanuit de maatschappij heeft er zelfs toe geleid dat consumenten bepaalde producten boycotten. Pogingen van hoge piefen bij Starbucks om uit te leggen om uit te leggen waarom de koffieboer zo weinig belasting betaalt, worden toornig ontvangen door het publiek.
- Hoe Bain Capital belasting ontwijkt via Nederland
4 Bijdragen
Peter van der Slikke
Paul
Om de kiezer te winnen voor verkeizingen Meurkel en Schauble.
Eu= Bank en Multinational
Ze controleren Brussel en Straatsburg en Frankfurt.
Bewijzen te over . Bijv door lobbying.
Schauble en Meurkel werken indirect voor Bayern. Merkel komt van Bayern.
Zo wordt de kiezer de eu burger nog eens extra beetgenomen.
We gaan ....waar hebben dit meer gehoord .voor de verkiezingen
natuurlijk. De HRa blijft zoals ze is en iedereen gaat er 1000 euro op
voorruit...
Kindererlijk eenvoudig .
De belastingontduikingsroute gaat meestal via Amsterdam en meestal Ierland. Ned ministers zijn opeens afwezig.
Het vertrouwen terug winnen.... Hun hele euro steunt alleen op vertrouwen i.p.v. goudstandaard.
Gebakken lucht verhaal. Hoe wilt U uw gebakken lucht...?
Morgen komt er een aanbieding van dubbel gebakken lucht.
.
Veel beloven doet de eu-gek in vreugde leven...
Lees meer: http://www.nujij.nl/economie/eu-ministers-willen-belastingschuwe.20166736.lynkx#ixzz2DAuSoetg
Bos
Aan de Overheden ?
en gaan de Overheden dat geld dan doorgeven aan de Burgers ?
wij worden weer rijk ?
Roger Moore