
Het is oorlog in Europa. Welke gevolgen heeft dit voor Nederland en de rest van de wereld? Lees meer
Wat betekent de Russische invasie van Oekraïne voor de geldstromen van en naar Rusland? In dit dossier analyseren we de rol van Nederland in het schaakspel van de Russische machthebbers en schatrijke oligarchen – van Groningen, de Zuidas tot en met Den Haag.
OM legt beslag op eigendom van Jorrit Faassen, de ex-schoonzoon van Poetin
Buitenlandse Zaken onderzoekt Nederlander op Amerikaanse sanctielijst-Rusland
Heinekens communicatiedirecteur vertrekt na onthullingen over Russische investeringen
VS zetten voor het eerst Nederlander op Rusland-sanctielijst
Unilever breekt beloftes: winst in Rusland verdubbeld, reclamekosten gestegen
Curaçao: grote zorgen over ‘Russische’ gokbedrijven op sanctielijst
Topman Heineken krijgt felle kritiek, hekelt ‘huidig maatschappelijk klimaat van wantrouwen’
Na vertrek van de concurrentie in Rusland verdrievoudigt Heineken de winst
Heineken meldt koper voor Russische dochter, zal 10 procent van verkoopprijs moeten afstaan aan Poetin
Zelensky wil actie tegen Russische gokbedrijven op Curaçao
Koning Willem Alexander en president Poetin in het Holland Heineken Huis in Sotsji (2014) © AFP, Mikhail Klimentyev
Heineken breekt belofte en investeert toch in Rusland
Ondanks de belofte niet langer in Rusland te investeren vanwege de oorlog in Oekraïne lanceerde Heineken vorig jaar liefst 61 nieuwe producten op de Russische markt. De Russische dochter kijkt terug op ‘een turbulent jaar, met veel nieuwe groeikansen’.
Terwijl Russische bombardementen Oekraïense steden in puin legden en grondtroepen grote delen van het buurland bezetten, begon Heineken in Rusland aan een grootschalig verkoopoffensief.
In 2022 lanceerde de Russische tak van de bierbrouwer volgens eigen berichtgeving ‘in recordtempo’ liefst 61 nieuwe producten, goed voor 720.000 hectoliter extra verkoop van bier en frisdrank. ‘Dit was mogelijk door fantastisch teamwork en het geloof dat alles mogelijk is.’
‘2022 was een turbulent jaar voor alle marktspelers, maar bood tegelijkertijd volop kansen en opende nieuwe mogelijkheden voor de ontwikkeling en groei van onze business,’ staat te lezen in een terugblik op de website van Heineken Rusland. ‘Trots kondigen we aan dat we in meerdere segmenten recordhoogten hebben bereikt.’
‘Een fantastisch resultaat’
’Heineken breekt zo met een eerdere toezegging geen nieuwe investeringen te doen in Rusland. Hoeveel de recente investeringen in Rusland hebben gekost, weigert het brouwbedrijf bekend te maken. De ontwikkeling, productie en marketing van nieuwe producten is doorgaans een kostbaar proces.
Eind maart 2022 kondigde Heineken aan écht te vertrekken uit Rusland. Het bezit van de Russische dochteronderneming was niet langer ‘duurzaam of levensvatbaar’, schreef Heineken. Dat gebeurde ruim een maand na de invasie van Oekraïne en drie dagen na een onthulling van Follow the Money dat eerdere maatregelen in de praktijk weinig voorstelden.
Vorige week maakte topman Dolf van den Brink bekend dat het verkoopproces lastiger was dan voorzien, onder meer vanwege ‘veranderende lokale wetgeving’. Ook zou hij willen voorkomen dat het bedrijf in verkeerde handen valt.
‘Heineken profiteert op cynische wijze van het terugtrekken van grote internationale merken’
De multinational stopte in Rusland met de productie van Heineken-bier, maar dankzij sterke groei van Amstel (ook een merk van Heineken) kreeg het bedrijf het voor elkaar dat gat zelf grotendeels op te vullen.
Heineken lanceerde drie nieuwe submerken op de Russische markt: Amstel Fresh, Amstel Extra en Amstel Natur Wild Berries. ‘We zijn erin geslaagd om het merk twee keer zo snel te laten groeien als vorig jaar (!), wat zich vertaalde in een marktaandeel van 2 procent in oktober! Amstel bereikt zo dezelfde verkoopcijfers als Heineken vorig jaar!’, meldt de website.
Het bedrijf toont zich ook tevreden over de lancering van het nieuwe merk Black Sheep, een zogenoemd stoutbier, dat werd ontwikkeld als vervanger voor Guinness.
‘Black Sheep verdient een speciale bladzijde in onze geschiedenis. In enkele maanden tijd hebben de Heineken-brouwerij en de productieafdeling van het centraal kantoor een uniek product gecreëerd dat het 263 jaar oude merk [Guinness] met gemak heeft vervangen! Dankzij de collega’s van de marketing- en verkoopafdeling is dit drankje slechts enkele maanden na de lancering op 900 plekken te koop. Een fantastisch resultaat waar we met recht trots op kunnen zijn.’
Heineken ziet in Rusland ook volop kansen op de frisdrankmarkt. Op de website: ‘Na het wegvallen van de producten van Coca Cola en Pepsi besloten we de markt voor niet-alcoholische koolzuurhoudende dranken te betreden en lanceerden we in de herfst verschillende lijnen tegelijk: Royal Cola, Tony Lemony, Botanic Secret [tonic] en het vernieuwde [energiedrankje] Solar Power.’
Voor 2023 kondigde het bedrijf nog meer nieuwe investeringen aan, zoals modernere verpakkingen en nieuwe smaken.
‘Op cynische wijze’
Heineken, dat de slogan Brewing a better world gebruikt, bleef dus ook in 2022 belasting betalen aan de Russische autoriteiten – het bedrag wil het concern niet noemen.
In 2019 stond de brouwer bijna 400 miljoen euro af aan de Russische fiscus. Het bedrijf nam er vorig jaar 243 nieuwe werknemers aan – hoeveel er vertrokken is onbekend.
Vorig jaar kondigde bestuursvoorzitter Van den Brink aan dat hij niet langer ‘financieel voordeel’ wenste te behalen in Rusland en dat het dochterbedrijf financieel werd afgeschermd van de rest van het concern. Wat dat concreet inhoudt, hoe dat gebeurt en wie er dan wel profiteert van eventuele winst in oorlogstijd, is onduidelijk. Op vragen hierover reageert Heineken niet.
‘Elke maand dat we actief blijven, draagt onze belasting bij aan de oorlogsmachine van Poetin’
‘Aan de ene kant snap ik het: als je het bedrijf wilt verkopen, maximaliseer je het marktaandeel op de korte termijn, om de waarde te vergroten,’ zegt een manager van Heineken. ‘Hoe beter ze dat doen, hoe eerder ze een koper vinden. Maar aan de andere kant is het – na al onze aankondigingen van vorig jaar – wel hypocriet. Heineken profiteert op cynische wijze van het feit dat grote internationale merken zich hebben teruggetrokken uit Rusland – de merken Budweiser en Carlsberg waren daar veel groter. Dit gat vult Heineken op door fors te investeren in eigen lokale en internationale merken. Hetzelfde geldt voor frisdrank. De productlanceringen, reclamecampagnes en agressieve groeiplannen vergen zware investeringen. Dat is absoluut in tegenspraak met het officiële verhaal over het afstoten van ons Russische dochterbedrijf.’
De manager verwacht dat de Russische koper – net als elders – royalty’s moet betalen voor het gebruik van de internationale merken van Heineken, zoals Amstel, Affligem en Krušovice.
‘Angst voor reputatieschade’
De introductie van nieuwe submerken van Amstel lijkt erop te wijzen dat Heineken die inkomsten zo hoog mogelijk wil maken. ‘Als Heineken het slim speelt, kan het misschien wel meer verdienen dan voorheen. Rusland is een markt waar de winstmarges laag zijn, maar de inkomsten uit royalty’s hoog.’
‘Intern proberen we de druk op de directie op te voeren,’ zegt de interne bron. Tijdens een zogenoemde townhall meeting vorige week, een sessie waarin topman Van den Brink vragen van het personeel beantwoordde, stond de situatie in Rusland hoog op de agenda. ‘Als werknemer wil ik dat Heineken daar nu echt zo snel mogelijk weggaat. Elke maand dat we actief blijven, draagt onze belasting bij aan de oorlogsmachine van Poetin. Het narratief van Dolf van den Brink gaat heel erg over waarden, zingeving en het belang van maatschappelijk verantwoord ondernemen. Het wordt tijd dat hij dat nu ook laat zien.’
De manager noemt het pijnlijk dat Heineken zo openlijk opschept over de Russische successen en ziet in het pushen van Amstel het bewijs dat Heineken het eigen merk louter uit de markt haalde uit angst voor reputatieschade. ‘PR-bullshit is voor de directie blijkbaar belangrijker dan het juiste te doen in Rusland.’
Follow the Money vroeg Heineken onder meer waarom het bedrijf de belofte verbrak niet langer in Rusland te investeren, wie er profiteert van de opbrengst en eventuele winst in Rusland, en of een toekomstige koper royalty’s zal moeten betalen aan Heineken voor het gebruik van internationale merken. Ook vroegen we naar de verkoop-, winst- en groeicijfers van vorig jaar in Rusland en hoe de afscherming van de rest van het bedrijf precies werkt. Op geen van deze vragen gaf Heineken antwoord.
Het bedrijf stuurde – samengevat – de volgende verklaring:
‘We blijven geschokt en bedroefd door wat er in Oekraïne gebeurt. In maart 2022 hebben we als eerste wereldwijde brouwer de beslissing genomen om Rusland te verlaten en het merk Heineken daar niet meer te verkopen. Om het risico van nationalisatie zo klein mogelijk te maken en de veiligheid en het welzijn van onze werknemers te waarborgen, vinden we het van essentieel belang dat we doorgaan met de verminderde activiteiten tijdens deze overgangsperiode terwijl we proberen ons bedrijf over te dragen aan een nieuwe eigenaar in volledige naleving van internationale en lokale wetten. Daarbij boeken we vooruitgang, terwijl we te maken hebben met regelmatig veranderende regelgeving. We zullen niet profiteren van enige verkoop of eigendomsoverdracht en hebben de Russische activiteiten afgeschermd van de bredere onderneming om de stroom van geld, royalty’s en dividend uit Rusland te stoppen. Heineken zal niet langer enig netto financieel voordeel uit de Russische activiteiten accepteren. We verwachten in de komende maanden tot een akkoord te komen.’
65 Bijdragen
Roland Horvath 7
Wie is wijs en sluw en wie laat zich verknechten door list en bedrog en door een voortdurende indoctrinatie.
Suzy Willemsen 1
Roland HorvathJohn Janssen 4
Suzy WillemsenOver 'big business' gesproken, heeft u Nazimiljardairs van David de Jong al gelezen?
Suzy Willemsen 1
John JanssenAnne Hout 2
Suzy WillemsenTe vinden als pdf op https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/Sutton_Wall_Street_and_Hitler.pdf
Suzy Willemsen 1
Anne HoutVincent Huijbers 9
Roland HorvathNa het einde van WOII heeft de Duitse en Japanse economie zich kunnen ontwikkelen als nooit daarvoor. Vele Duitse en Japanse merken staan sindsdien in ons huis.
Mede doordat Wernher von Braun, die eerder de V2 raket voor Nazi Duitsland ontwikkelde, naar de NASA te halen is de ruimtevaarttechniek waar hij nu is. Dat is niet te onderschatten.
Ook was er sindsdien een relatief stabiele vrede in Europa ONDANKS de vele gevoelens van schuld en wraak. Economische waardering en verbinding heeft dus een interessant neveneffect.
Je kunt ook oostwaarts kijken en zien wat daarvan is geworden.
John Janssen 4
Vincent HuijbersZou Uncle Joe dat ook even hebben meegenomen tijdens zijn visite? Even hebben gememoreerd dat er nu 'a strong united europe' moet staan. FF niet zeuren over iets wat 80 jaar geleden plaatsvond!
Vincent Huijbers 9
John JanssenIk denk dat deze uitspraken te zien zijn in het kader van het morele appèl dat op de Duitsers werd gedaan. Ze hebben zichzelf en Europa ook chantabel gemaakt met Nord-Stream ondanks de vele waarschuwingen.
Roland Horvath 7
Vincent HuijbersChantabel door wie. Niet door RU. Door de VS want die hebben gezegd dat ze Nordstream 1 & 2 zouden saboteren als RU een militaire actie zou beginnen in UA. Is dat de geldige reden dat geen van de 12 West Europese NAVO lidstaten sedert 1949-1955 in het openbaar of binnenskamers tegen dat bericht van de VS heeft geprotesteerd. RU was daarbij een vijand van de VS maar nog meer DE, de Duitse industrie moet nu meer bevuild gas tegen een hogere prijs o.a. halen in de VS. De slaafsheid van West Europa jegens de VS neemt steeds meer misdadige vormen aan.
De VS hebben met de medewerking van NO Noorwegen de Nordstream 1 & 2 pijpleidingen gesaboteerd. En dat nadien via een zogenaamd lek openbaar gemaakt. Uiteraard met de goedkeuring van hogerhand, van de president Joe Biden. De arrogantie van de macht.
De 12 West Europese NAVO lidstaten zijn niet meer in staat om voor hun eigen belangen op te komen.
John Janssen 4
Roland HorvathRoland Horvath 7
John JanssenVeiligheidsconferentie van München in 2007 tot de Stand van de RU Federatie nu. Overigens ook meer gericht op feiten dan bijvoorbeeld Joe Biden, die het moet hebben van verwijten en beledigingen aan het adres van de tegenpartij en van de morele hypocriete redenen voor de oorlogen die de VS voeren. Biden is oud en blijkbaaar vermoeid door het ambt. Men zou door minder oud worden.
De morele redenen van de VS zoals democratie en mensenrechten zijn waarden, die iedere staat voor zichzelf moet creëren. In de oorlog in UA gaat het om veiligheid voor RU, UA en heel Europa enerzijds en om geld en macht voor de NAVO / VS anderzijds. Die hypocriete propaganda van de VS wordt sedert de 19e eeuw verkondigd. En door tal van mensen gezien voor de redenen van de oorlog.
Wat Poetin zegt over de rol van de VS in 2014 in de Maidan revolutie en van de oorlog door Kiev tegen de Zuid Oost provincies in UA van 2015-2022, 7 jaar lang, klopt ook.
De inhoud van de rede van Poetin wordt door Westerse MSM te veel verdraaid, er worden intenties aan toegevoegd. Dat deed ook Jens Stoltenberg, er op los fantaseren en oorlogsgestook is blijkbaar zijn job. Triest.
Arthur Venis 3
Roland HorvathVeiligheidsconferentie van München in 2007 tot de Stand van de RU Federatie nu”
Serieus? Grapje, toch?
Vincent Huijbers 9
Roland HorvathRoland Horvath 7
Vincent HuijbersRoland Horvath 7
Vincent HuijbersDie relatieve vrede in Europa was een voorbereiding op de WO3. Door een gelijkwaardigheid van de atoom machten VS en RU was er geen oorlog. Wel te verstaan in West Europa. Door het bezit van kernbommen waren de kernmogendheden elders veel agressiever geworden dan voordien. Douglas MacArthur in de Koreaanse oorlog en William Westmoreland in de Vietnam oorlog hebben beide gevraagd om atoombommen.
NB: De Sovjet Unie SU heeft voor de bevrijding van Europa van Nazi Duitsland zo'n 20 keer meer gedaan dan de VS. Die verhouding is door Hollywood omgekeerd.
Na WO2, in 1945, was SU voor meer dan de helft kapot gebombardeerd van zijn westelijke grens tot aan de Oeral. JFK heeft dat eens vergeleken met een VS die van de Atlantische oceaan tot aan Michigan kapot gebombardeerd is. Van die schade heeft RU zich hersteld, op eigen kracht.
Vincent Huijbers 9
Roland HorvathPiet 123
Vincent HuijbersVincent Huijbers 9
Piet 123John Janssen 4
Roland HorvathRoland Horvath 7
John JanssenPieter Jongejan 7
Roland HorvathJe bent wijs als je in evenwicht bent en blijft. Dat is heel moeilijk in de sociale, economische en politieke wetenschappen omdat de feiten tegenwoiordig door vrijwel ierdereen gemanipuleerd worden, waardoor de onzekerheden enorm toenemen.
In de natuurwetenscdhappen heb je de onzekerheidsrelatie van Heisenberg, ondanks het feit dat de mens de natuurwetten zoals de zwaartekracht niet kan veranderen, maar moet ondergaan. Eenrichtingsverkeer dus. In de sociale wetenschappen, de economieen de politieke wetenschappen heb je tweerichtingsverkeer tussen feiten en waarnemingen. Feiten beïnvloeden mensen en mensen beînvloeden feiten. Dit is in het kort de Lucas kritiek op de theorien van de inmiddels achterhaalde theorie van de rationele verwachtingen.
Soros is in zijn De internatzionale kredietcrisis heel openhartig door zich af te zetten tegen Karl Popper en diens doctrine van de eenheid van methode voor de poltieke economie af te wijzen en te vervangen door het begrip reflexiviteit, dat door hem zou zijn bedacht, maar wat niets anders is dan een ander woord voor de Lucas kritiek. (Soros 2008, De internationale kredietcrisis, blz.42).
Intelligent ben je volgens mij al je in staat bent om (je) evenwicht te bewaren en de juiste keuze's te maken. Dit impliceert het afwegen van voor - en nadelen . AI is daarom geen alternatief voor evenwichtig kiezen al wil Bill gates en andere globalisten ons anders doen geloven. Om goede (dwz evenwichtige) keuze's te kunnen maken heb je lokale en historische kennis nodig. Dit blijkt uit jouw goede commentaar.
Andries Munnik 3
Annemieke Owel
Petrus Harts 3
Annemieke Owelhans van rheenen 7
Petrus HartsArjen Veldt 1
Annemieke OwelBijgaand een lijstje met alle te boycotten merken : https://famvandermeer.com/green-room/heineken-world-brands/
Peter Waalkens 7
Of het nu gaat over olie en gas, plastics, levensduur en hergebruik of bier, het schijnheilige neoliberale kapitalisme maakt meer kapot dan je lief is, zelfs met 0.0%.
Vincent Huijbers 9
Peter WaalkensVincent Huijbers 9
Een interessant onderzoek is in hoeverre hier gespeculeerd wordt over de toekomstige machtsbalans. De toekomst zal dit uitwijzen.
Hoeveel Heineken zou er geschonken worden tijdens Carnaval?
Over 1,000 Companies Have Curtailed Operations in Russia—But Some Remain
https://som.yale.edu/story/2022/over-1000-companies-have-curtailed-operations-russia-some-remain
Yale CELI List of Companies Leaving and Staying in Russia
https://www.yalerussianbusinessretreat.com/
Less than Nine Percent of Western Firms Have Divested from Russia
https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=4322502
Johannes de Wit
Vincent HuijbersAndreas Dirker
“What lies ahead for Humanity? With all the problems we have, it’s hard to believe our future is bright. Inflation and recession, environmental deterioration, diminishing resources, unrest and oppression in developing countries, and apathy, loneliness and lack of direction in developed ones all combine to severely cloud the horizon…evidence that a renaissance and a golden age is right around the corner.” This happens every two thousand years – the last one coinciding with the arrival of Christ. Begon hier in Friesland en toen begonnen de 9 kruistochten vanuit hier met het Romeinse Vaticaan met allemaal meelopers en kopieerders van generatie op generatie doorverteld.
People are already beginning to look within for the answers they seek, instead of outward to money, possessions and other people. The more enlightened members of society will welcome the New Dawn with its emphasis on humanity, kindness, truth, spirituality and enlightenment.”
De nieuwe Waterman energie is: terug naar oorsprong, authenticiteit, respect voor het individu en moeder aarde zoals: Transformatie, Eenheid, Holisme, Liefde, Acceptatie, Naastenliefde, Compassie, Vrijheid, Vrije wil ervaren.
History Repeat = De uiteindelijke doelstelling van de hoogste graden is samen met andere organisaties de NWO (New World Order = Nieuwe Wereld Regering) tot stand te brengen. De vrijmetselarij is geen geheim genootschap, maar een genootschap met een geheim.
Onder de prominente leden bevinden zich ook Bill Clinton, John Kerry en de huidige vice-president Joe Biden.
https://www.tegenstroom.eu/source_opinie/Het%20gevaar%20van%20geheime%20genootschappen.pdf
What is an ‘economic hitman’? | Decoded https://youtu.be/mPuYkPLLKlM
Roland Horvath 7
Andreas DirkerBehalve met "de huidige vice-president Joe Biden". Met Joe Biden ben ik niet akkoord.
Is het 'president Joe Biden' of toch 'vice-president Kamala Harris'?
John Janssen 4
Roland HorvathAndreas Dirker
Roland HorvathAdviesbureau Vuijk
Christine 3
Adviesbureau VuijkDe pot verwijt de ketel dat hij zwart ziet. Met in hun kielzog de Nederlanders. Want wij zijn steeds meer de schaamte om oorlog te voeren voorbij. Wij staan steeds meer te trappelen om vooraan te mogen lopen als het om oorlog gaat.
De grote vraag is nu? Wanneer gaan de beide multinationals de Oekraïense man tot de orde roepen en zorgen voor een formele scheidingsregeling tussen de Europees-Oekraïense man en zijn Russisch-Oekraïense ex-vrouw? Al is het maar ten bate van de kinderen.
En nog steeds is er in de States volop Heineken bier te krijgen, ook in Frankrijk, en ook in GB. Wie heeft er boter op zijn hoofd?
Andreas Dirker
ChristineAls je verder zoekt gaat het erom dat dit allemaal bedrijven zijn van de BV Nederland maar gaan ze je in de 2e kamer niet vertellen. Karakteristiek voor de BV Nederland is Strijd en afgescheidenheid, Spirituele zelfzucht, geloofsstrijd, De BV Nederland, groei BBP, onvrede, Tweedracht (wij-zij) massavorming, mobilisatie, Propaganda, haat, Fysiek geweld, oorlog.
Van wie is BV Nederland? Inside Story - How powerful is the Bilderberg group? The Bilderberg group is hosting some of the world's top business and political leaders in the German city of Dresden. It's a forum it holds every year where the rich and the influential can meet and exchange ideas in complete secrecy. So how influential is the Bilderberg group? And what does it say about the relationship between big business and politicians? https://youtu.be/HCBSYATuBX0 * Fragmentation of Democratic Societies * Trade and Deglobalisation https://bilderbergmeetings.org/meetings/meetings-overview/2020 Their main rule is Own Nothing. En zie hoe ze het spel spelen en staat vrede niet op hun agenda.......en is in 1992 een akkoord met Washington getekend door destijds Lubbers met Agenda21 en nu Agenda2030 met 15 minuten cities en worden ze hier al wakker Oxford Protest to 15 min city’s and ANTIFA turns up
https://youtu.be/jzdgyd_SG_Q
Willem Timmer 4
Enige dat er nog als positief aan te zien is dat er kennelijk geld uit rusland naar het westen loopt. Als een ander bedrijf in rusland de zooi koopt moeten die ook belasting afdragen over de winsten.
overigens is er nog niet meegenomen dat rusland een groot alcohol probleem heeft en het gebruik van alcohol niet gezond is. heineken heeft min of meer het patent op laag percentage alcoholische drugs waardoor mensen hun gezondheid aantasten. ik ben niet tegen bier en wijn maar het zou volgens de laatste inzichten nooit gezond zijn. of dat werkelijk correct is? geen idee.
Blijft dat de firma H met dubbele tong praat !
hoeveel granaten hebben de heineken ster op de huls?
John Janssen 4
Net megadeal gemaakt met Max, en dan dit nieuws.
Hei is niet te hopen dat dit stuk de perschef in Het Witte Huis bereikt. Gaat Uncle Joe zomaar tijdens een speech over de oorlog een nieuwe slogan lanceren; "when in war, don't drink Heineken"!
Cor Broeders 4
Dat ze het gat gingen vullen met andere Paardenp.. is een teleurstelling. Maar de aandeelhouders smullen van de winst.
Zijn die al gevraagd naar hun mening hierover?
Het zal de Nederlandse koper ook niet duidelijk zijn welk product in de ban moet, omdat je dat niet simpel kunt terugvoeren naar de uiteindelijke eigenaar (H) dus.
Er is hier onvoldoende druk om, net als andere bedrijven, veel geld af te schrijven en elders verder te gaan.
John Janssen 4
Cor BroedersCo Stuifbergen 5
Ik kan mij moeilijk voorstellen dat Coca-Cola of Pepsi een rechtszaak zouden winnen als een Russich bedrijf de merknaam steelt.
(er zijn ook vliegtuigen van westerse bedrijven in Rusland achtergebleven).
John Janssen 4
Co StuifbergenMenig leasemaatschappij van die vliegtuigen zal de pijn wel voelen.
Guido Nafzger 2
Laat dit nou een van de redenen zijn dat ik dit slootwater niet drink. Oeps mijn bovenbuurman zal wel weer kwaad worden. Ik drink al jaren als huisbier, Gulpener bier! Ben zelfs "Vreund" van dit eerlijke MVO merk geworden jaren geleden. Niet gek als je geboren bent tussen de Ridder Brouwerij en de kerk. Wiekse Witte werd gebrouwen door de Ridder. 3 keer raden wie de receptuur opkocht en de Ridder failliet liet gaan. Jawel Heineken en weer doen ze dat straks met Brand in Wijlre.
Waarschijnlijk hebben ze de receptuur van Guiness ook gejat.Phill Lynot en Gary Moore draaien zich om in hun graf.
Jean-Paul Rutten heeft het beter voor elkaar met zijn duurzame insteek over het CEO-zijn van een eerlijke brouwerij, de Gulpener Brouwerij.
Jean-Paul geef je niet over aan deze sprinkhanen! Ze vreten je leeg en spugen je uit!
Als ik Mark Rutte, nee geen familie van RutteDestillerderij in Dordrecht, was, zou ik opdracht geven aan de minister van Economische Zaken om deze K-brouwerij tijdelijk te sluiten en Dolfje aan de schandpaal op het Grone Zooitje in Den Haag.
Maar Dolfje zal wel weer gered worden door het "Old Man's Netwerk!
John Janssen 4
Guido NafzgerPeter Urbanus 5
John JanssenJohn Janssen 4
Peter UrbanusOver 'Goud van Oud' gesproken!
Peter Urbanus 5
Guido Nafzgerdethmer 6
hans van rheenen 7
04 maart 2022!! :
Nachrichten aus Deutschland (manager magazin)
Deutsche Brauereien exportieren mit Beginn des russischen Angriffskrieges gegen die Ukraine quasi kein Bier mehr nach Russland. Die Ausfuhren seien "nahezu flächendeckend zum Erliegen gekommen", sagte der Hauptgeschäftsführer des Deutschen Brauer-Bundes, Holger Eichele. 2021 seien rund zwei Millionen Hektoliter alkoholhaltiges Bier nach Russland geliefert worden, was 12,7 Prozent des gesamten deutschen Exports entspreche. "Russland ist damit der größte Drittlandsmarkt außerhalb der EU und der zweitgrößte Absatzmarkt insgesamt nach Italien", sagte Eichele.
Ton De Wijs
Peter Urbanus 5
Robert Hogenstijn 1
Co Stuifbergen 5
Het lijkt mij sterk dat Coca-cola of Pepsi of wie dan ook een schadevergoeding krijgt als het merk nagemaakt wordt, want lease-maatschappijen kregen ook niet hun vliegtuigen terug.
Co Stuifbergen 5
De Russen zullen gemiddeld niet gezonder worden van het drinken van alcohol, dus het gebruiken van grondstoffen voor de productie van bier (i.p.v. bijv. brood) is eerder schadelijk.
Het wordt een ander verhaal als Heineken zorgt dat grondstoffen het land in gaan, of deviezen Rusland in- of uitgaan.
Wel draagt Heineken bij aan de propaganda in Rusland, door te zorgen dat er alternatieven zijn voor produkten die niet meer verkrijgbaar zijn.
Hierdoor geeft Heineken de Russen het gevoel dat de oorlog hun niet raken zal.
Co Stuifbergen 5
Omzeilt Heineken sancties?
Of wacht Heineken tot de sancties opgeheven worden?
Co Stuifbergen 5
Omzeilt Heineken sancties?
Of wacht Heineken tot de sancties opgeheven worden?
John Janssen 4
Co StuifbergenHet decoreren van een brigade die een MH17 toestel uit de lucht schiet, neemt alle reden weg tot enig excuus waarom een Heineken daar nog business moet doen. Als de top dat nu nog niet inziet is er mogelijk sprake van een 'verstandelijke beperking' bij diezelfde top!
Zou Rutte even de moeite nemen om dat neer te leggen bij een 'Black Sheep' van den Brink?
Cor Broeders 4
https://www.telegraaf.nl/financieel/1546941191/bill-gates-meldt-zich-als-aandeelhouder-bij-heineken?MAILHASH=698905FD1C8B5E289FACA98D69C7337B26D64C2FA0C1B1FC6EDF6D2343ED74BC
Wellicht kun je die vragen waarom hij dat doet?
John Janssen 4
Cor Broedersjan bruning 5
journalisten signaleren, politiek staat machteloos, hoe lang nog ?
verdienen(=macht) moet ten koste van alles, zie boekje van Marten Toonder : "de bovenbazen"
Alex Niet
jan bruningIk weet niet hoe dit te doen, maar ik roep op tot een boycot op alle fronten van dit in feite schandalige bedrijf. Heineken heeft afgedaan. Beleggers schrijf je aandelen maar af en investeer in fatsoenlijke bierbrouwers. De waarde daarvan gaat vanzelf stijgen.
En Max Verstappen, slik het verlies van je mooie deal en laat je niet meer misbruiken voor verraad. Ga naar de concurrent en vertel dat je niet het gezicht kan zijn van een volstrekt immoreel bedrijf, synoniem voor Heineken.
Ton van Schie
Schande dat Heineken heel Nederland voor paal zet met hun stiekeme en hypocriete acties in Rusland
Ik sta vierkant achter uw visie.
En tot overmaat van ramp verhogen ze nu na de eerdere prijsverhogingen en record winst nu nogmaals hun prijzen.
Ik ondersteun de oproep van Youp van t Hek om Heineken te boycotten.
Bernard van der Helm 2